بارگذاری
جستجو
Fa | En

دیدار اسقف ارامنه ی اصفهان و جنوب ایران با محسن مهرعلیزاده

0
بازدیدها: 916
دیدار اسقف ارامنه ی اصفهان و جنوب ایران با محسن مهرعلیزاده
دکترمهرعلیزاده در دیدار اسقف سپیان کاشجیان، با ایشان اظهارداشت: با این تنوع قومی و مذهبی در کشور امنیت خوبی در ایران حاکم است و زندگی سرشار از آرامش همه ی پیروان ادیان الهی و اقوام مختلف درکشور نشانگر فرهنگ والای همه ی مردم ایران است.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، دکتر محسن مهرعلیزاده در دیدار سپیان کاشجیان، اسقف ارامنه ی اصفهان و جنوب ایران با تبریک انتصاب پیشوای مذهبی ارامنه اصفهان و جنوب ایران، به عنوان اسقف اظهارداشت: تقارن بهار طبیعت با ماه های مبارک رجب و شعبان نویدبخش سالی خوب برای مردم کشور خواهد بود.
محسن مهرعلیزاده زندگی سرشار از آرامش همه ی پیروان ادیان الهی و اقوام مختلف در استان و کشور را نشانگر فرهنگ والای همه ی ساکنان جمهوری اسلامی دانست.
مهرعلیزاده با بیان اینکه رسول اکرم(ص) از صحت و سلامتی و امنیت بعنوان دو نعمت یاد کرده اند، تصریح کرد: خدا را شاکریم که با این تنوع قومی و مذهبی امنیت خوبی در کشور حاکم است و تا زمانی که فرهنگ والای مردم از ادیان و قومیت های مختلف حاکم است و درک بالایی از مسائل دارند ، این امنیت پابرجا خواهد بود.
وی در ادامه با بیان اینکه پیروان ادیان الهی در ایران در درجه اول ایرانی هستند، افزود: در خصوص ایجاد شرایطی که تمام اقلیت ها بویژه جامعه ارامنه بتوانند از امکانات و تسهیلات مسکن، کار، اشتغال و تولید استفاده نماید استقبال خواهیم کرد و حمایت لازم را خواهیم داشت و تلاش خواهیم کرد که جوانان ارامنه در این خصوص مشکلی نداشته باشند.
استانداراصفهان با بیان اینکه به حسن سلیقه و سلامت کار ارامنه در خصوص توریست و پذیرش مسافر و هتل سازی اعتقاد دارم، افزود: حمایت لازم را از طرح های ساخت هتل، رستوران و اماکن توریستی خواهم داشت.
وی به مسائل آب اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه در منطقه ای خشک قرار گرفته ایم باید تدابیر لازم صورت گیرد که با آب کم بتوانیم زندگی کنیم و شرایط زندگی خوب را برای مردم فراهم نماییم و از شما نیز درخواست داریم برای نزول باران و برکت الهی دعا کنید.
استانداراصفهان با تاکید بر اینکه باید در مصرف آب دقت لازم صورت گیرد، تصریح کرد: برنامه ریزی های بلند مدت برای تأمین آب و مصرف آب صورت گرفته است تا در سالهای آینده با مشکلات کمتری مواجه شویم.
اسقف ارامنه اصفهان: آماده همکاری با استاندار اصفهان در خصوص پروژه های گردشگری و بوم گردی هستیم
اسقف ارامنه اصفهان و جنوب ایران نیز در این دیدار اظهارداشت :کشور ایران و شهر اصفهان از نظر فرهنگی و تاریخی در جایگاه بالایی قرار گرفته است و این امنیت و زندگی مسالمت آمیز مرهون زحمات افرادی چون مدیریت ارشد استان است.
وی با بیان اینکه باید برنامه جامعی برای اشتغال و مسکن جوانان ارامنه نیز پیش بینی شود، ادامه داد: شهر اصفهان از دید دنیا بسیار پیشرفته است و برای جذب توریست اماکن توریستی و هتل اهمیت دارد و در این راستا جامعه ارامنه مجوزهای ساخت هتل را اخذ نموده اند.
اسقف سپیان کاشجیان با اشاره به مشکلات آب استان، تصریح کرد: اگر لازم است اقدامی از سوی جامعه ی ارامنه برای حل این مشکل صورت گیرد؛ آمادگی لازم وجود دارد.

دیدگاه درباره این مطلب

فیلدهای با نماد * ضروری هستند

دیدگاه ها

  • دیدگاهی برای این مطلب وجود ندارد