بارگذاری
جستجو
Fa | En

در حوزه جوانان باید نگاه پروژه محور جایگزین وظیفه اداری محور شود

0
بازدیدها: 953
در حوزه جوانان باید نگاه پروژه محور جایگزین وظیفه اداری محور شود
دکتر مهرعلیزاده اظهارداشت: مدیران باید عمیق تر با مسائل جوانان برخورد کنند و نگاه پروژه محور به جای وظیفه اداری محور جایگزین و وظیفه همه دستگاه ها در این خصوص مشخص شود.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، دکتر محسن مهرعلیزاده در جلسه ستاد ساماندهی جوانان ضمن تبریک روز جوان و اعیاد شعبانیه، اظهارداشت: در دنیای امروز اگر مدیران پویایی فکری نداشته باشند و این پویایی را در دستگاه ها ایجاد نکنند ، وقت جوانانی که به این تصمیمات امید بسته اند ، تلف خواهد شد.
استانداراصفهان با بیان اینکه اشتغال یکی از شاخص های اصلی و اساسی در جوامع امروز است و دولت نیز بر این مسئله توجه دارد، تصریح کرد: شخص رئیس جمهور بارها در جلسات مختلف با بررسی پیشرفت های طرح های کارورزی و مهارت آموزی در محیط کار واقعی و اشتغال ، بر اجرای درست طرح ها تاکید داشتند. 
محسن مهرعلیزاده با بیان اینکه آمار ۲۸ درصدی بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی ، نشان از ضعف مدیریت است، تصریح کرد: تمامی ظرفیت ها و پتانسیل ها در استان فراهم است بطوری که اگر اقدام درستی صورت گیرد می تواند اشتغال بالایی ایجاد شود.
وی به ۱۳ شاخص اداره کل ورزش و جوانان از جمله هویت، ازدواج، اوقات فراغت، آموزش، اشتغال، کارآفرینی، خلاقیت، امنیت و احساس امنیت، سلامت فکری و جسمی و همچنین نشاط اجتماعی جوانان اشاره کرد و افزود: باید مشخص شود که در خصوص ارتقای این شاخص ها چه اقدامی از سوی دستگاه های مختلف صورت گرفته است.
مهرعلیزاده با اشاره به اینکه در این موارد برنامه ریزی اساسی صورت نگرفته است، افزود: متاسفانه آمار بالایی بیکاری در بین جوانان با سواد که از سرمایه های بسیار خوب جامعه بشمار می روند ، مشاهده می شود و باید بتوانیم با برنامه ریزی درست از ظرفیت جوانان به نحو مطلوب برای ساختن جامعه استفاده کنیم.
استانداراصفهان یادآور شد: متاسفانه مدیران با مسئله جوانان با یک فرایند اداری و با فرهنگ اداری برخورد می کنند و نگاه ویژه به جوانان در دستگاه ها وجود ندارد و این مسئله، با نگاهی معمولی مورد بررسی قرار می گیرد.
وی تاکید کرد: همه دستگاه ها باید اعلام کنند چه بهره خاصی می توانند از این ظرفیت ها و سرمایه های موجود ببرند و چه نقشی را می توانند در جهت هدایت جمعیت جوان ایفا نمایند.
محسن مهرعلیزاده با اشاره به اینکه متاسفانه در دستگاه ها ذهن خود را به یکسری از مسائل منجمد مشغول ساخته ایم، اضافه کرد: مدیران باید عمیق تر با مسائل برخورد کنند و این نگاه اداری بر امور جوانان از بین برود و در کمیته های مختلف نگاه پروژه محور به جای وظیفه اداری محور جایگزین شود.
استانداراصفهان افزود: دبیرخانه ستاد ساماندهی جوانان باید مطالبه گر باشد و پیگیری نماید که دستگاه های ذیربط ، برنامه های عملیاتی و پروژه محور خود را در خصوص ۱۳ شاخص مورد توجه اداره کل ورزش و جوانان اعلام نمایند و در این برنامه ها کمیت؛ کیفیت و زمانبندی نیز کامل مشخص شود و در اجرا نیز میزان ارتقای هریک از شاخص ها اعلام شود.

دیدگاه درباره این مطلب

فیلدهای با نماد * ضروری هستند

دیدگاه ها

  • دیدگاهی برای این مطلب وجود ندارد