بارگذاری
جستجو
Fa | En
مهرعلیزاده: جریانات سیاسی سعه صدرشان را بالا ببرند
28 بهمن 1395

معاون رئیس جمهور دولت اصلاحات تأکید کرد انتخابات سال 96 باید به صحنه همدلی و وحدت در کشور تبدیل شود،

«محسن مهرعلیزاده» در گفت و گو با خبرنگار «تابناک»، با تأکید بر اینکه انتخابات سال آینده بار دیگر به صحنه «وحدت ملی» تبدیل خواهد شد و جریانات و چهره‌های سیاسی در کنار مردم باز هم پاسخ دشمنان نظام را خواهند داد، اظهار کرد: بی گمان در اوضاع کنونی که در آستانه انتخابات ریاست‎جمهوری سال 96 قرار داریم، ایجاد وحدت و انسجام ملی در کشور، ضروری و لازم است.

وی افزود: تجربه نشان داده که ملت ایران هیچ‎گاه در دسته‎بندی و گروه‌بندی‌های سیاسی وارد نمی‌شوند و تنها در مسیری حرکت می‎کنند که اعتلای کشور در گرو آن باشد. این مسأله همواره در انتخابات مختلف به منصه ظهور رسیده و مردم در انتخابات پیش روی هم بار دیگر در این مسیر حرکت خواهند کرد.

این فعال سیاسی اصلاح‎طلب تصریح کرد: در شرایطی که دشمنان نظام جمهوری اسلامی، تلاش می کنند با کوبیدن بر طبل اختلافات، نقشه های خود را در کشور ما پیاده کنند، مسئولان و جریانات سیاسی ـ که اعتلای نام جمهوری اسلامی ایران را دوست دارند ـ باید با قاطعیت جلوی چنین حرکت هایی بایستند.

وی ادامه داد: امروز بیش از هر زمان دیگر، کشور نیازمند یکپارچگی و وحدت است؛ بنابراین، باید باید در این راه همچون گذشته گام های جدی و اساسی در راه استحکام وحدت موجود در کشور برداشت؛ پس مردم، مسئولان و سیاسیون باید با کمک یکدیگر این هدف مهم را به سرانجام برسانند.

مهرعلیزاده تأکید کرد: بدون شک در این راه نقش مسئولان کشورمان نیز بیش از دیگران است و آنها باید در راستای ایجاد وحدت در کشور تمامی اقدامات لازم را انجام دهند و با جدیت در عرصه خدمت به مردم وارد عمل شوند تا معیارهای لازم در جهت ایجاد وحدت در کشور به بهترین شکل ممکن ایجاد شود.

وی خاطرنشان کرد: داشتن سعه صدر در میان جریانات سیاسی، یکی از مهم‌ترین معیارهایی است که در جهت تقویت انسجام داخلی و انجام اقدامات در خارج از کشور تأثیرگذار است.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری سال 84 در عین حال تأکید کرد: جریانات سیاسی باید برای تحکیم انسجام داخلی علاوه بر بالا بردن ظرفیت های درونی خود باید با سعه صدر بیشتری اقدامات انتخاباتی خود را انجام دهند و برای موفقیت تلاش کنند، اگر هم در این راه توفیقی نیافتند، با هدف اعتلای بیشتر کشور به دنبال انسجام بیشتر در کشور باشند.