بارگذاری
جستجو
Fa | En
13 بهمن 1394

سفر رييس‌جمهور به دو كشور اروپايي ايتاليا و فرانسه را مي‌توان گام دوم برجام خواند. در حالي كه در نخستين گام ديپلماسي دولت يازدهم بيش از هر چيز معطوف به ثمر رساندن توافق هسته‌اي ايران و غرب و رفع تهديدات سياسي و امنيتي و تحديدات اقتصادي و فرهنگي ناشي از تحريم‌هاي ظالمانه عليه كشورمان بود كه بحمدالله با پايداري و مقاومت مردم و هدايت‌هاي مقام معظم رهبري و تدبير ستودني دولت و دستگاه‌هاي ديپلماسي كشورمان موجب عزت و سربلندي مردم عزيز كشورمان شد

29 دی 1394

روزی که تحریم های ظالمانه غرب بر ضد جمهوری اسلامی ایران پایان یافت و اجرای برجام آغاز شد، طنین سخن دکتر حسن روحانی در تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری 1392 بر ذهن یکایک ایرانیان نقش بست که گفته بود چرخ زندگی مردم نیز به موازات چرخش سانتیفیوژها باید بچرخد.

2 خرداد 1394

دوم خردادی دیگر فرا رسید. تاریخ و زمانی که در نوع خود بعنوان نقطۀ عطفی در تاریخ سیاسی اجتماعی کشورمان تاریخ­ ساز شد. چنان­ که می­دانیم تاریخ­ سازی، مولفه و ویژگی حوادث خطیر، مهم و تاثیرگذار است. حوادثی که در روح و جان خرد جمعی و روح عمومی حاکم بر یک جامعه تاثیرگذار هستند و تا سال های بعد همواره سخن از آن بر سر زبان­ها می­ ماند. انگار که تاریخ سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و ... ، به­نوعی به قبل و بعد از آن تقسیم شده ­است.

سالی دیگر و هفته ای دیگر به نام «هفته روابط عمومی و ارتباطات» فرا رسید. اتفاق خوش یمن و مباركی كه خوشبختانه امسال همراستا و همقدم با شعار سال، سال« دولت و ملت؛ همدلی و همزبانی» نیز شده است، و این نشانه ای بسیار روشن برای اعضا و فعالان حوزه ارتباطات می تواند باشد. نشانه ای كه انشاالله برای فعالان این حوزه و پرسه زنندگان در كوچه باغ های ارتباطات و روابط عمومی بیانگر این مسئله است كه سال پیش رو سالی سبز و همراه با تداوم و تداول در روزها، هفته ها و ماه های دیگر سال برای فعالان روابط عمومی خواهد بود، و شاید نویدی روشن برای از «حاشیه» به «مركز» آمدن این حوزه و فعالان آن. اما سوال اینجاست كه این دو یعنی «شعار سال» با شعارها و آرمان های بنیادین «روابط عمومی» چه نسبتی و در كجاها می توانند با یكدیگر داشته باشند كه در اینجا مدعی همراستایی آنها شدیم؟

6 آبان 1394

دولت تدبير و اميد درحالي دو سال ابتدايي خود را به پايان مي‌رساند که توانسته درباره تحقق شعارهايي که درباره سياست‌هاي خارجي داده بود موفقيت‌هايي کسب کند. مذاکرات صورت‌گرفته با تدبير نظام و منطبق با سياست‌هاي کلان و منويات مقام معظم رهبري پيش برده شده است تا آنچه مردم توقع داشتند به‌دست آيد. مذاکرات ايران با قدرت‌هاي جهاني به نحوي مديريت مي‌شود که هم عزت و هم دستاوردهاي دانشمندان و ملت حفظ شود و در عين حال ايران اسلامي از روابط حسنه با دنيا برخوردار شود. به عبارت ديگر با گذشت دو سال از مديريت آقاي روحاني در صدر دولت، مي‌توان موفقيت‌هاي دولت در زمينه سياست‌ها و روابط خارجي را به‌صورت ملموس احساس کرد. چنين موفقيت‌هايي مي‌تواند نويد آينده‌اي بهتر باشد که دولت در راستاي شعارهايي که داده بود، موفقيت‌هاي ديگري هم کسب کند.

30 مهر 1394

با توجه به حضور 17 منطقه ژئو اكونوميك در جغرافياي سياسي جهان به ويژه منطقه خاورميانه به عنوان بارزترين و منحصر به فرد ترين منطقه ژئوپولیتيكي جهان و نيز جايگاه ايران اسلامي بعنوان تنها كشور با 15 همسايه آبي و خاكي و بازار مصرف 600 ميليون نفري در اطراف ايران و همچنين موقعيت منحصر به فرد ايران بعنوان كريدور كم هزينه براي انتقال منابع انرژي در خاورميانه و حوزه كشورهاي قفقاز و آسياي ميانه به نظر مي‌رسد حضور پر رنگ فعالان اقتصادي در بخش خصوصي با دكترين بزرگ سازي بخش خصوصي و همچنين تقويت نقش پشتيباني نظارت و سياست گذاري دولت مي‌توان به نرخ رشد 8% اقتصادي طبق اهداف و شاخص هاي كلان كمي و كيفي سند چشم انداز 20 ساله و رسيدن به مقام رتبه اول ايران در حوزه اقتصادي در منطقه خاورميانه گامهاي اساسي را برداريم .