بیانیه شماره ۳ ستاد دکتر محسن مهرعلیزاده | ملت شریف ایران | پایگاه اطلاع رسانی دکتر محسن مهر علی زاده

شما اینجا هستید   |

    آخرین اخبار : بیانیه شماره ۳ ستاد دکتر محسن مهرعلیزاده | ملت شریف ایران

ملت شریف ایران؛

همانطور که استحضار دارید متاسفانه بدعهدی رئیس جمهوری وقت آمریکا از یک سو و کارشکنی برخی عناصر در داخل موجب خروج این کشور از برجام شد. اگر حضور دکتر ظریف و تیم مذاکره کننده در راس دستگاه دیپلماسی کشور نبود شاید امروز گفت‎ و گوها بر سر پیچیده‎ ترین پرونده‎ سیاست خارجی سر انجام دیگری پیدا کرده بود.

معتقدم استمرار مذاکره با جهان برای حفظ منافع ملی مهمترین دستاورد دولت یازدهم و دوازدهم است. چنانکه شما ملت شریف ایران در انتخابات ریاست جمهوری ۲۴ خرداد ۹۲ به درستی بر ضرورت آن تاکید کردید و انتخاب مسیر صلح، گفت و گو و تعامل سازنده با جهان را برگزیدید.

هر چند امروز در میانه چنین میدان پر تنشی فاصله تا نقطه امن برای ما که در منطقه ای سراسر آتش زندگی می‌کنیم صد چندان دشوار است.

همگان واقف اید که سیاست خارجی اگر معطوف به منافع ملی نباشد، قطعا خسارت‌های جبران ناپذیری را بر کشور تحمیل می‌کند. چنان که دیدیم بی تدبیری و سیاست‌های ماجراجویانه چگونه تحریم‌های ظالمانه را بر اقتصاد ملی حاکم کرد.

معتقدم متخصصان امر باید برای مردم توضیح دهند که تغییر نگاه ایران به روابط بین الملل چه پیامدهای ناگواری در پی خواهد داشت.

من عزم جدی دارم که در صورت رای اعتماد مردم وزارت خارجه را به جایگاه واقعی خود بازگردانم و مانع هر گونه فعالیت موازی با دستگاه دیپلماسی کشور شوم. دولت من دولت خلق فرصت‌ها و رفع تهدیدها در عرصه بین‌المللی خواهد بود. باور دارم سفارت خانه‌های جمهوری اسلامی ایران در سراسر جهان باید حامی فعالان اقتصادی کشور برای رسیدن به رشد و توسعه عمل باشند.

ملت شریف ایران، ما باید امروز بیش از هر زمان دیگری به جهانیان اعلام کنیم که در ایران نیروی قدرتمندی مایل است بر اساس احترام متقابل و درک درست از محیط روابط بین الملل با جهان کار کند. شایسته است که توجه داشته باشیم بهبود شرایط

کنونی در سایه مشارکت در انتخابات شدنی است و هیچ راهی امن تر از اصلاح امور بصورت قانونی برای عبور از بحران‌ها وجود ندارد.

آنها که می‌کوشند ذهن انسان ایرانی را از امید خالی کنند، نقشه های شومی برای این سرزمین در سر دارند. عزت ملت ایران را نشانه رفته‌اند و در خیال خامشان این آرزوی محال را می‌پرورانند.

اکنون در پیشگاه تان متعهد میشوم تمام تجربه و تخصص اجرایی خود را بکار خواهم گرفت که با اقتدار، امنیت و امید پیش به سوی آینده برویم.

 آماده ام تا سیاست‌های کلان نظام مبنی بر حل مناقشات هسته‌ای با دنیا را که گره آن با دستان توانای دکتر محمدجواد ظریف و تیم شایسته دیپلماسی دولت باز شده است را پیگیری کنم.

برجام که برخواسته از خرد جمعی و اراده همه تصمیم‌گیران آینده‌نگر و دلسوز نظام جمهوری اسلامی است، یک قرارداد یک روزه یا چند ساعته نیست. برجام توافقی چند دهه ای است و باید از این دستاورد بزرگ دیپلماسی حراست کرد. برنامه دولت رفاه اجرای مدیریت صحیح برای تحقق آثار مثبت برجام در زندگی شهروندان عزیز است.

می‌خواهم به دنیا اعلام کنم، دولت من همان راهی را خواهد رفت که دولت اصلاحات در مسیر تنش زدایی با جهان پیمود. همچنین ایجاد روابط دوستانه بر اساس منافع مشترک با همسایگان از اولویت‌های دولت سوم خاتمی در عرصه بین‌الملل است.

امروز با توجه به تنش‌های بین‌المللی حاکم بر نظم جهانی بیش از گذشته باید بر ضرورت گفت و گوی تمدن ها تاکید داشت. برای تحقق چنین امر واجبی در نظر دارم از وجود متخصصان عرصه دیپلماسی بهره لازم را در دولت رفاه ببرم.  

تمامی فعالان عرصه عمومی باید به دریچه انتخابات به عنوان یک سیاست عملی و قطعی در حوزه بین‌الملل نگاه کنند. امروز باید تردیدها را کنار بگذاریم و به آینده فرزندانمان توجه کنیم. نباید با تحریم انتخابات رنج تحریم های اقتصادی را بر مردم مان روا داریم.

من محسن مهرعلیزاده باور دارم حرکت بر مدار عقلانیت در سیاست خارجی آینده ای روشن برای کشور به همراه خواهد داشت. معتقدم هر تصمیمی باید همگام با مسیر توسعه کشور گرفته شود و میدانم بدون حمایت شما ملت شریف ایران هیچ گامی به پیش نیست.

به اشتراک بگذارید : | | |