مهرعلیزاده: سهم اقتصاد دولتی باید تا ۲۵ درصد کاهش یابد | پایگاه اطلاع رسانی دکتر محسن مهر علی زاده

شما اینجا هستید   |

    آخرین اخبار : مهرعلیزاده: سهم اقتصاد دولتی باید تا ۲۵ درصد کاهش یابد

ایرنا – نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: باید سهم نزدیک به ۶۷ درصدی اقتصاد در دست دولت را به ۲۰ تا ۲۵ درصد برسانیم.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا محسن مهرعلیزاده در گفت و گویی درباره برنامه های خود اظهار کرد: ما باید راه را برای فعالیت‌های اقتصادی رقابتی باز کنیم که معنی مترادفش این است که بتوانیم این سهم بیش از ۶۰ درصد و شاید نزدیک به ۶۷ درصد اقتصاد در دست دولت را به رقم‌های پایین‌تر برسانیم.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: به عنوان مثال در یک روند طبیعی این رقم حداکثر به ۲۰ تا ۲۵ درصد در انتهای چهار سال برسد که برنامه من است و اگر به این ترتیب پیش برویم خواهیم توانست اقتصاد رقابتی را حاکم کنیم.

وی یادآور شد: در اقتصاد رقابتی تولید رشد می‌کند، با رشد تولید، تورم کنترل شده و با کنترل تورم نوسانات قیمتی در بازار کنترل می‌شود و امیدواریم با الگوی صحیحی که اتخاذ خواهیم کرد بتوانیم از ‌پس این کار بربیایم که قطعا برخواهیم آمد.

معاون رییس دولت اصلاحات ادامه داد:نزدیک به دو سال است با همکاری دوستانم بر روی الگویی کار می کنیم و این الگو برگرفته از الگوهای صحیح علمی در دنیا بوده و تحت عنوان اقتصاد اجتماعی پایه‌گذاری شده است.

وی ادامه داد: اقتصاد اجتماعی در حقیقت یک اقتصاد توسعه‌ای همراه با مراقبت‌های اجتماعی است به نحوی که بتواند حمایت‌های اجتماعی لازم را از بعد مراقبت‌های تامین اجتماعی، حقوق بازنشستگی، خدمات، بهداشت، هزینه‌های پزشکی و حداقل دستمزد را در حدی که بتواند برای مردم یک زندگی زیبنده‌ای را فراهم کند.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری عنوان کرد: این الگو رسیدن به این اهداف را دنبال می‌کند در عین حال مانع توسعه هم نمی‌شود. به عبارتی اقتصاد اجتماعی مفهومش این است که راه رشد را باز می‌کند ولی اجازه له شدن اقشار ضعیف در زیر چرخ‌های سنگین توسعه و رشد را هم نمی‌دهد.

مهرعلیزاده گفت: فکر می‌کنم همین روش‌ها در ۴ یا ۵ ماه اول دولت، در وهله اول در توقف تورم و سپس در کاهش تورم خود را نشان خواهد داد. این رویه‌ای است که من اتخاذ کرده‌ام. البته اکنون رقم گفتن کار خطایی است و معمولاً از آن وعده‌هایی است که شاید فقط چیزی گفته شود.

وی ادامه داد: از آنجا که رشته من دکترای اقتصاد و مدیریت مالی است و تجربه من هم تجربه‌های اجرایی در عمل در زمینه‌های اقتصادی، سرمایه‌گذاری، بازرگانی و صنعت است دقیقا اگر از روز اول این اقدامات را انجام بدهیم ۳-۴ ماه بعد راه تولید و صادرات را باز کنیم و به صورت اتوماتیک روند کاهش تورم آغاز خواهد شد.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: اینکه تا آخر سال چنددرصد از این تورم بسیار زیاد کنونی کاهش یابد را نمی‌دانم حداقل توفیقی که من خواهم داشت این است که در عرض ۳-۴ ماه بعد از تشکیل دولتم، روند افزایش تورم را متوقف خواهیم کرد و تورم تثبیت خواهد شد و مطمئناً تا پایان سال هم کاهش پیدا خواهد کرد.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ۲۸ خرداد برگزار می شود.

لینک خبر

به اشتراک بگذارید : | | |