نیایش نامه دکتر محسن مهر علیزاده در آستانه ورود به انتخابات ریاست جمهوری | پایگاه اطلاع رسانی دکتر محسن مهر علی زاده

شما اینجا هستید   |

    آخرین اخبار : نیایش نامه دکتر محسن مهر علیزاده در آستانه ورود به انتخابات ریاست جمهوری

رب ادخلنی مدخل صدق واخرجنی مخرج صدق واجعلنی من لدنک سلطانآ نصیرا

بارالها‌‌ ‌

            تنها تو را می‌ستایم که آفرینش همه از آن توست.

بارالها

           تنها تو را می‌ستایم که بازگشت همه بزرگی‌ها، دانایی‌ها، قدرت‌ها و اراده‌ها به توست.

بارالها

          تنها تو را می‌ستایم که سرچشمه همه روشنایی‌ها، زندگی‌ها، زیبایی‌ها، مهرها و بخشش‌ها، ذات یگانه و بی‌همتای توست.

بارالها

         بر محمد و آل محمد درود فرست که راهنمای انسان‌ها به سوی راه روشن و پاک تو برای رسیدن به رستگاری است.

بارالها

         بر من ببخشای اگر سپاس گوی نعمت‌ها وبخشش‌های بیکران تو نبوده‌ام و مرا بر آن راه راست و پاک و روشنی که برای بندگان خوب و راستگوی خود می‌پسندی استوار بدار.

بارالها

        در آستانه آزمونی بس سخت و دشوار قرار گرفته‌ام، مرا بر پیمان سنگینی که باید با ملت بزرگ، شریف و نجیب ایران ببندم توانا وثابت قدم بفرما.

بارالها

       تو می‌دانی بیش از چهل سال است که با اندیشه و امید آنکه ایران عزیز، این سرزمین پاک و اهورایی به سوی پیشرفت و آبادانی به پیش رود و مردم شایسته، شجاع و فداکار آن از امنیت، آرامش، عدالت، رفاه و همه آن چیزهایی که درخور این ملت بزرگ وسربلند است برخوردار شوند؛ از هیچ کوششی فروگذار نکرده و از زیر بار هیچ وظیفه و مسئولیتی شانه خالی نکرده‌ام.

اینک در حالی که گام درشصت و پنج سالگی می‌گذارم لازم است از پس این راه طولانی و وظایف سخت، دست از کار و تلاش بشویم و بیاسایم و به خویش بپردازم، اما با اینکه داعیه و نیازی به نام و نان ندارم دوباره همان احساس، ایمان و شوری که مرا در این سال‌های دراز و دشوار به حضور در میدان فداکاری برای یاری کردن، گشودن گره‌ها، تنگناهای کشور و مردم می‌کشاند مرا فرا می‌خواند؛ که زمان کناره گیری و آسودن نیست و میهن و ملت در شرایطی خاص و سخت قرار گرفته‌اند و مردان و زنانی که می‌اندیشند و در خود می‌یابند که می‌توانند باری بر دوش بگیرند باید در کارزار ستیز با موانع و مشکلاتی که سد راه وحدت و پیشرفت کشور شده است و همدلی و رفاه مردم را به خطر افکنده شرکت کنند.     

   بارالها

       من خود را در معرض این آزمون سخت قرار داده‌ام. انتظار داشتم مردان کار آزموده بیشتری در برابر نگاه و انتخاب مردم قرار بگیرند و من نیز در کنار آنها آمادگی و برنامه‌های خود را ارائه کنم و مردم بتوانند با آگاهی و فرصت بیشتری انتخاب کنند.

ازدرگاه ربوبی تو مسئلت می‌کنم که این سرزمین کهن و این مردم آگاه، با ایمان، نجیب و صلح جو را در پناه لطف و رحمت خود حفظ فرمایی و آنها را به سلامت از این گذرگاه حساس و پر خطر عبور دهی و به سلامت به سر منزل بهروزی و رستگاری برسانی.

خداوندا

          به من توفیق بده که اگر مورد قبول و اعتماد مردم قرار گرفتم در راه گسترش آیین آسمانی تو بکوشم و آنچنان که شایسته این دین رحمانی است با گفتار، کردار خوب و عادلانه تصویری زیبا و دلربا از سیمای دوست داشتنی آن ترسیم کنم بگونه‌ای که دوست و دشمن از صمیم قلب به حقانیت و عظمت آن ایمان بیاورند.

خداوندا

         به من توفیق بده چنان از سر مهر، دوستی و عدالت با همگان و بویژه با آنهایی که پنداشته می‌شود میان ما و آنها دشمنی است رفتار کنم که گویی آنها دوستان و یاوران ما هستند و بدین سان دیگر جایی برای اختلاف و نزاع باقی نماند و هیچ انسانی بخاطر حق گویی و دادخواهی به جرم اعتراض به بی عدالتی اسیر و دربند نگردد و کینه‌ها و جنگ‌ها جای خود را به صلح و دوستی بدهند.

خداوندا

        مرا یاری کن که با زبان نیکو به آنهایی که از سرجهل و یا خودخواهی و پر خواهی دست به اموال دیگران می‌برند و یا به زراندوزی و استثمار مردم می‌پردازند و فقر و بیچاره‌گی را نمی‌بینند و رفاه و اشرافیت و عیش و کیف خود را بر انبوه انسان‌های گرسنه، بیمار و نیازمند ترجیح می‌دهند بگویم که برابری و برخورداری همه انسان‌ها از نعمت‌ها و مواهب زندگی بسیار زیباتر، شیرین‌تر و لذت بخش تر از وجود فقر، بی‌ عدالتی و تبعیض در جامعه است. خدایا مرا یاری کن اگر کسانی حاضر نشدند سروش نیکو و فراخوان بایسته عدالت را بشنوند و همچنان بر مسیر شیطانی و ظالمانه خود اصرار ورزیدند همانگونه که در قرآن فرموده‌ای آنها را با شمشیر عدالت به حق باز گردانم. 

خداوندا

       مرا یاری کن به آنهایی که به اسم و بهانه رقابت سیاسی و اجتماعی به یکدیگر تعرض می‌کنند و آبروی هم را می‌برند و آرامش و آسایش مردم بی گناه را بازیچه قدرت طلبی‌های آشکار و پنهان خود قرار می‌دهند و فرصت‌ها و ثروت‌های آنها از بین می‌برند یادآور شوم و بفهمانم که هدف و غایت عرصه و فعالیت‌های سیاسی بهبود بخشیدن به زندگی جوامع و انسان‌ها است، نه کسب قدرت سیاسی یک فرد یا گروه و حزب، اگر آنها از مسیر نادرست و شیطانی خود باز نگشتند، بی آنکه آبروی کسی را بریزم و یا آسایش جامعه را به هم بزنم دست آنها را از سر جامعه کوتاه کنم ویا اینکه احوال ایشان را با مردم باز گویم تا مردم خود درباره آنها تصمیم بگیرند .

خداوندا

      مرا آنچنان یاری کن که اندیشه و توان خود را یکسره در راه گشودن تنگناها و مشکلات بزرگ امروز ایران، یعنی بیکاری و گرانی بکار گیرم و با یاری طلبیدن از برترین دانشمندان و مدیران ورزیده، دلسوز و میهن دوست واقعی و با همکاری یکایک کارگران، کشاورزان، اصناف، کارآفرینان و آحاد ملت فداکار، بویژه جوانان رشید و خلاق کشور چنان شور و حرکتی در عرصه اقتصاد، سازندگی و توسعه ایران بیآفرینم که بزودی شاهد رشد و شکوفایی و شکوه دوباره و بیش از پیش و همه جانبه ایران عزیز باشیم. بگونه‌ای که بارقه‌های امید در دلهای همه ایرانیان بتابد و تیره‌گی‌ها و دلسردی‌ها به سرور و شادمانی تبدیل شود و همه ایرانی‌ها از سراسر جهان مشتاقانه به میهن و زادگاه خویش باز گردند و تمام اندوخته‌های علمی، مالی، فنی و تجربی خود را در راه پیشرفت خیره کننده سرزمین کهن و باستانی خویش، آنچنان که در خور فرهنگ، ادب، مدنیت باشکوه و تاریخی آن است بکار گیرند.

بارالها

       همه جهان از تو و از آن توست، مابندگانی ناچیزیم، جان‌ها، اندیشه‌ها، قلب‌ها و تمام دارایی‌ها و توانایی‌های فکری و جسمانی ما از مغز و گوش و چشم و دست‌ها و پاهای ما، آفریده تو و در اختیار اراده و قدرت توست. خداوندا آنچنان دانش، نیرو، کوشش و بردباری به ما عطا کن که بر همه کاستی‌های مادی و معنوی جامعه و زندگانی خویش چیره گردیم و میهن و سرزمینی بسازیم که مردمان آن در کمال آسایش، آرامش و شادمان از دوستی، دادگری و بهره‌مند از رفاه و نعمت‌های فراوان سر بر آستان تو بسایند و هر بام و شام به ستایش، پرستش و سپاس گزاری از ذات یگانه و بی همتای تو بپردازند و از آنچه به آنها عطا کرده‌ای به دیگر بندگان نیازمند تو درهر جای این زمین ببخشند و هرگز گرد پلیدی و پلشتی نگردند. با امید به فرارسیدن آن روز آسمانی و سراسر سرور از تو می‌خواهیم شهیدان عزیز ما و همه آنهایی که در راه حفظ این کشور و ملت خدایی و با ایمان جان و مال خود را فدا کردند، بویژه پزشکان، پرستاران و دیگر عزیزانی که در مسیر نجات بیماران کرونایی جان و سلامتی خود را از دست دادند. در بارگاه سراسر نور و بهجت و رحمت خود بپذیری و آنها را در زیباترین و دل انگیزترین باغ‌ها و روضه‌های بهشتی خود جای دهی.

به اشتراک بگذارید : | | |