محسن مهرعلیزاده: پلیس نباید نگاهی جرم گونه به مردم داشته باشد | پایگاه اطلاع رسانی دکتر محسن مهر علی زاده

شما اینجا هستید   |

    آخرین اخبار : محسن مهرعلیزاده: پلیس نباید نگاهی جرم گونه به مردم داشته باشد

محسن مهرعلیزاده در همایش سراسری روسا و فرماندهان کلانتری ها و پاسگاه های انتظامی استان اصفهان اظهار کرد: در هرجامعه ای که به انسان به عنوان سرمایه اجتماعی نگریسته شده و برای او ارزش قائل شده اند، آن جامعه رشد پیدا کرده ولی در جوامعی که به انسان به عنوان یک ابزار نگریسته شده آن جامعه عقب مانده است.

استاندار اصفهان با بیان اینکه بحث کرامت انسانی یکی از مباحث مهم در جوامع و در اصول اسلامی است، افزود: اگر در صد سال آینده فرهیختگان حاکم باشند و ایران در سطح جهان جایگاه و پایگاه بالایی داشته باشد، مشخص می شود که امروز خوب عمل کرده ایم و این به کرامت انسانی و نحوه عمل مدیران با جامعه و انسان ها باز می گردد. 

وی با تاکید بر اینکه پلیس از منظر درون و بیرون نباید نگاهی جرم گونه نسبت به مردم داشته باشد، افزود: در اسلام اصل بر برائت است و براساس کرامت انسانی، پلیس و مسئولان باید به عنوان خادم مردم انجام وظیفه کنند و این امر باعث کریم و بزرگ شدن و اعتلای مسئولان هم خواهد شد. 

وی خاطر نشان کرد: اگر با تواضع در جهت ساختن خود، انسان ها و جامعه اقدام کنیم، خود نیز از درون بزرگ می شویم و اعتلا پیدا می کنیم.

استاندار اصفهان با بیان اینکه مراجعه مردم به پلیس و نیروی انتظامی به صورت مکرر و روزانه صورت می پذیرد، افزود: برخورد پلیس با مردم به نوعی بیانگر برخورد نظام جمهوری اسلامی با آن ها است.

وی با اشاره به گزارش رئیس جمهور از عملکرد منشور حقوق شهروندی، اظهارکرد: در سال گذشته این منشور ارایه شد که شامل آزادی فکر، اندیشه، قلم و حقوق جامعه از جمله حق دانستن است و به ابعاد امنیت اعم از امنیت اجتماعی، فکری و فضای اجتماعی و … می پردازد. 

مهرعلیزاده با بیان اینکه رییس جمهور اینترنت را یک شاهراه بزرگ برای تعاملات اجتماعی وایجاد اشتغال تعبیر کردند، افزود: روحانی بیان داشت که۷۰ درصدتعاملات دنیا با اینترنت انجام می شود و نباید اگر یک نفر در این مسیر خطا کند، کل مسیر را تعطیل کنیم.

 مهرعلیزاده افزود: جامعه باید در همه ابعاد احساس امنیت کند و استفاده از بسترهای قانونی در هر زمینه ای آزاد است و جامعه باید احساس کند که پلیس در عین حال که با مهربانی کامل برخورد می کند اگر جایی بر خلاف قانون بخواهند به آن تعرض کنند با قاطعیت و اقتدار مقابله می کند.

وی اظهارکرد: هیچ ارگانی به اندازه نیروی انتظامی نمی تواند نشان دهنده چهره و ماهیت نظام باشد. گاهی اقتدار را با قوه قهریه اشتباه می گیریم اما اقتدار، قدرت دارای شأن و احترام است. 

مهرعلیزاده تاکید کرد: نقش پلیس با مردم، نقش تعاملی و دو طرفه است و در جایی اشداء علی الکفار هستیم و در عین حال رحماء بینهم می باشیم.

وی با اشاره به مشکلات موجود در بخش های اقتصادی و تحریم هاگفت: اگر در این مسیر مقاومت کنیم برنده هستیم و این از ابتدای انقلاب صورت گرفته و هرزمان ایستادگی کردیم پیروز شدیم.

استانداراصفهان با بیان اینکه اتهامات علیه جمهوری اسلامی ایران ادامه دارد، افزود: دشمنان به هر بهانه ای ایران را متهم می کنند ولی ما با قوت و قدرت در منطقه نقش آفرینی می کنیم و تبدیل به قدرت اثرگذار در منطقه شده ایم.

وی خاطر نشان کرد: در بعد مسائل اقتصادی نیز مقاومت خواهیم کرد و این به معنای فعالیت بیشتر و استفاده از همه ظرفیت ها و مزیت ها است. 

استانداراصفهان افزود: در مقابل یاوه گویی های دشمنان از جمله ترامپ از هیچ چیزی نمی ترسیم و با اقتدار ایستاده ایم و با همه مشکلات پیش خواهیم رفت و از ظرفیت ها و سرمایه های اجتماعی خود استفاده خواهیم کرد.

دسته بندی : آخرین اخبار
به اشتراک بگذارید : | | |