دانشگاه باید محل امنی برای فعالیت، تحصیل و رشد فکری دانشجویان باشد | پایگاه اطلاع رسانی دکتر محسن مهر علی زاده

شما اینجا هستید   |

    آخرین اخبار : دانشگاه باید محل امنی برای فعالیت، تحصیل و رشد فکری دانشجویان باشد

استاندار اصفهان تاکید کرد:

دانشگاه باید محل امنی برای فعالیت، تحصیل و رشد فکری دانشجویان باشد

دکتر محسن مهرعلیزاده اظهارداشت: هیچ نهاد غیر مسئول اجازه ورود به مسائل دانشگاه ها را ندارد و دانشگاه باید محل امنی برای فعالیت، تحصیل و رشد فکری دانشجویان باشد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، دکتر محسن مهرعلیزاده در آستانه آغاز سال تحصیلی در جلسه ای  با روسای دانشگاه های استان که با حضور معاونین سیاسی، اقتصادی و عمرانی استانداری برگزار گردید، اظهارداشت: دانشگاه ها متناسب با نیاز شغلی و فرصت های اجرایی، صنعتی، اقتصادی و بنیادی در کشور جذب دانشجو نداشته اند و عرضه و تقاضا و نیازسنجی رعایت نمی شود که باید از هزینه کردن برای رشته هایی که بازار کار ندارند جلوگیری شود.
استانداراصفهان با بیان اینکه در اغلب کشورهای توسعه یافته دانشگاه ها بخش عمده ای از درآمد خود را از پژوهش و ارتباط بین تکنولوژی و علم و صنعت بدست می آورند، افزود: متاسفانه در ایران این جریان طبیعی، به خوبی اجرا نمی شود و باید در شرایط جدید از ظرفیت دانشگاه ها برای کمک به بخش صنعت و درآمدزایی برای دانشگاه ها استفاده شود.
محسن مهرعلیزاده با اشاره به شرایط جدید و توطئه های دشمنان برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی گفت: قطعا یکی از مسیرهای ورود دشمنان دانشگاه است چرا که در محیط های دانشگاهی مسائل بیشتر دیده خواهد شد که باید در این خصوص دقت لازم انجام     شود.
وی افزود: همانگونه که ۸ سال دفاع مقدس باعث انسجام ملی شد ، در پیکار اقتصادی پیش رو نیز می توانیم با مدیریت درست و قطع وابستگی به دلار، سربلند بیرون آییم.
استاندار اصفهان بر ایجاد کارگروهی متشکل از ۹ نفر از روسای دانشگاههای استان برای بررسی مشکلات این بخش تاکید کرد و افزود: این کارگروه می تواند با تولید فکر مدیریتی برای بهبود اوضاع و ایجاد چارچوب ها و ساختارها برای رفع مشکلات اقدام نماید.
مهرعلیزاده با بیان اینکه باید الگوی مناسب فرهنگی به دانشجویان ارائه شود تا براساس این الگو دانشجویان رفتار نمایند، افزود: هیچ نهاد غیر مسئول اجازه ورود به مسائل دانشگاه ها را ندارد و دانشگاه باید محل امنی برای فعالیت، تحصیل  و رشد فکری دانشجویان باشد.
استاندار اصفهان بر ایجاد کرسی های آزاداندیشی در دانشگاه ها تاکید کرد و یادآور شد: دانشجو باید بتواند نظرات خود را به صورت آزادبیان کند.
وی به ظرفیت شرکت های دانش بنیان نیز اشاره کرد و اظهارداشت: این شرکت ها بهترین ابزار و فرصت برای تبدیل علم به عمل هستند و می توانند از موارد مطرح شده در تبصره ی ۱۹ قانون بودجه در خصوص واگذاری طرح های نیمه تمام به جوانان خلاق استفاده نمایند.
استانداراصفهان در پایان اظهار امیدواری نمود که شرایط جدید سرآغاز ی برای ایجاد تحول اساسی در دانشگاه ها و رشد و توسعه ی همه جانبه کشور از ابعاد مختلف سیاسی، فرهنگی و اقتصادی و اجتماعی باشد.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان نیز در این جلسه ضمن ارائه گزارشی در خصوص وضعیت دانشگاه ها، اساتید و دانشجویان استان بر ایجاد آرامش و نشاط در محیط های دانشگاهی، برگزاری جلسات هم اندیشی؛ کرسی های آزاداندیشی و بهره مندی از حضور دانشجویان در اتاق های فکر و هم اندیشی تاکید کرد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری و معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری نیز آمادگی این معاونت ها را برای همکاری بادانشگاه ها اعلام نمودند.
روسای تعدادی از دانشگاه ها نیز در این جلسه به بیان مشکلات و مسائل دانشگاه ها پرداختند که پس از بحث و بررسی تصمیمات لازم اتخاذ گردید.

دسته بندی : آخرین اخبار
به اشتراک بگذارید : | | |