باید از محدودیت ها و تحریم ها، فرصت بسازیم و از فرصت ها برای رفع مشکلات استفاده مطلوب داشته باشیم | پایگاه اطلاع رسانی دکتر محسن مهر علی زاده

شما اینجا هستید   |

    آخرین اخبار : باید از محدودیت ها و تحریم ها، فرصت بسازیم و از فرصت ها برای رفع مشکلات استفاده مطلوب داشته باشیم

استاندار اصفهان تاکید کرد:

باید از محدودیت ها و تحریم ها، فرصت بسازیم و از فرصت ها برای رفع مشکلات استفاده مطلوب داشته باشیم

دکتر محسن مهرعلیزاده در کارگروه اشتغال استان اظهارداشت: شرایط تحمیلی موجود می تواند سرآغاز مبارکی برای استقلال کشور و بهره برداری هرچه بیشتر از منابع انسانی و مادی باشد و باید از محدودیت ها و تحریم ها، فرصت بسازیم و از فرصت ها برای رفع مشکلات استفاده مطلوب داشته باشیم.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، دکتر محسن مهرعلیزاده در کارگروه اشتغال استان که با حضور دکتر محسنی بندپی، سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، معاونین ایشان و برخی از نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی برگزار گردید، اظهارداشت: همانگونه که از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون شاهد توطئه های دشمنان بودیم می توانیم با دلسوزی و همسویی موجود در بین مدیران در جهت حل مشکلات و رفع بحران و خروج از شرایط تحمیل شده حرکت کنیم و اعتقاد دارم که از این شرایط هم سربلند بیرون خواهیم آمد و این شرایط تحمیلی می تواند سرآغاز مبارکی برای استقلال کشور و بهره برداری هرچه بیشتر از منابع انسانی و مادی باشد.
استاندار اصفهان با بیان اینکه براساس آمار موجود شرایط امروز استان نسبت به سال قبل بهبود یافته است، افزود: استفاده از تسهیلات برای طرح های اشتغال زایی در روستاها وجوانان، جایگاه استان را در وضعیت بهتری قرارداده است و نرخ بیکاری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۲٫۸ درصد کاهش یافته است.
مهرعلیزاده اصفهان را قطب فعالیت های صنعتی، معدنی، صنایع دستی و امکانات سیاحتی و توریستی خواند و افزود: دریایی از امکانات در این استان وجود دارد و باید شرایط را بگونه ای فراهم نماییم که از امکانات به نحو مطلوب استفاده شود و از محدودیت ها فرصت بسازیم و از فرصت ها استفاده مطلوب داشته باشیم.
محسن مهرعلیزاده تفویض اختیار به مدیران استانی را بسیار مهم خواند و افزود: با توجه به اینکه مدیران از شرایط و وضعیت استان ها آگاهی کامل دارند می توانند با برنامه ریزی دقیق در رفع مشکلات اقدام نمایند.
استانداراصفهان خاطر نشان کرد: شرایط امروز شرایطی ویژه است و از همه ی مدیران؛ مسئولان و بخش خصوصی توقع می رود که با شرایط خاص و ویژه کار کنند و به دنبال این باشند که با استفاده از قوانین موجود و بهره گیری از حداکثر اختیارات خود  بهترین خدمت را به مردم ارائه نمایند و باید سازمان های ملی نیز با تفویض اختیار به مدیران  استانی تلاش نمایند که اشتغال موجود حفظ شود.
استانداراصفهان به لزوم تهاتر بدهی های سازمان تامین اجتماعی و بیمارستان ها اشاره کرد و یادآور شد: بیمارستان‌ها هزینه درمان را از تأمین اجتماعی طلبکار هستند، از طرفی بیمارستان‌ها هر ماه باید هزینه بیمه پرسنل خود را به تأمین اجتماعی پرداخت کنند که باید مبالغ  تهاتر شود.
مهرعلیزاده تاکید کرد: در شرایط جنگ اقتصادی فعلی دستگاه های ملی نیز باید با سرعت عمل زیاد و آنی، بدنبال حل مسائل و مشکلات باشند تا بتوانیم از این شرایط به نحو مطلوب عبور نماییم.
استانداراصفهان به اقدامات مطلوب دولت نیز اشاره کرد و افزود: باید در این خصوص انصاف رعایت شود و باید از آنچه که داریم بهترین استفاده را داشته باشیم و شرایط را آنگونه رقم زنیم که بتوانیم از همه ی امکانات به نحو مطلوب استفاده کنیم.
دکتر محسنی بندپی، سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی  نیز در این جلسه اظهارداشت: طبق آمارهای مرکز پژوهش های مجلس رشد اشتغال در کشور انجام شده است.
وی تاکید کرد: مبحث اشتغال در هیچ زمانی سیاسی نبوده و طرح اشتغال روستایی وزارت تعاون ، کار ورفاه اجتماعی با کار کارشناسی و به شکل دقیق رصد می شود و سامانه ای در شهرستان های سراسر کشور راه اندازی شده است که اطلاعات این طرح را به شکل شفاف در دسترس قرار می دهد.
محسنی بندپی اظهار کرد: به زودی در زمینه کارافرینی و طرح کارورزی و به منظور اتصال  فارغ التحصیلان به بازار کار نیزاز سامانه ای رونمایی خواهیم کرد.
سرپرست وزارت تعاون ، کار ورفاه اجتماعی برنامه ملی حمایت ازمعیشت عام و افراد خاص را از سیاست های دولت عنوان کرد که به زودی جزئیاتش اعلام می شود.
محسنی بندپی گفت: هر طرحی را که استاندار اصفهان تایید کند به عنوان مصوبه کارگروه اشتغال ملی کشور تلقی خواهیم کرد.
گفتنی است در این جلسه برخی از معاونین وزارت تعاون؛ کار و رفاع اجتماعی، مدیران استان و نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی به بیان گزارشی از اقدامات صورت گرفته، مشکلات و بیان راهکارها برای رفع مسائل و مشکلات موجود آن پرداختند.

دسته بندی : آخرین اخبار
به اشتراک بگذارید : | | |