امیدواریم ورزش زورخانه ای و کشتی پهلوانی به دور بعدی بازی های آسیایی راه یابد | پایگاه اطلاع رسانی دکتر محسن مهر علی زاده

شما اینجا هستید   |

    آخرین اخبار : امیدواریم ورزش زورخانه ای و کشتی پهلوانی به دور بعدی بازی های آسیایی راه یابد

مهرعلیزاده در دیدار با حیدر فرمان: امیدواریم ورزش زورخانه ای و کشتی پهلوانی به دور بعدی بازی های آسیایی راه یابد

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بین المللی ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی (IZSF): حیدر فرمان معاون اجرایی شورای المپیک آسیا به همراه چند تن از اعضای کمیته برگزاری  بازیهای آسیایی جاکارتا عصر امروز به‌منظور تبلیغ و ترویج بازی‌های المپیک آسیایی و بررسی ظرفیت‌های اصفهان برای میزبانی رقابت های مختلف ورزشی و با محسن مهرعلیزاده استاندار اصفهان که سکانداری  فدراسیون بین المللی ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی را نیز برعهده دارد ، دیدار و گفتگو کردند.
در آغاز این دیدار مهرعلیزاده ضمن خیر مقدم و ابراز خرسندی از حضور حیدر فرمان او را  یکی از مدیران خوش فکر شورای المپیک آسیا خواند  که همواره نگاه ویژه ای به ورزش ایران داشته و دارد.
رئیس فدراسیون جهانی ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی با اشاره به ظرفیت های ورزشی ایران و به ویژه استان اصفهان از معاون اجرایی شورای المپیک آسیا خواست با نگاه ویژه ای پتانسیل های فرهنگی، تاریخی، علمی  و.. اصفهان را بررسی کند.
وی افزود : آشنایی جناب حیدر فرمان با امکانات، قابلیت ها، تجهیزات و قهرمانان ما در استان می تواند موجب ارتقاء اصفهان به عنوان نماینده ایران در سطح ورزش آسیا گردد.
مهرعلیزاده با اشاره به فعالیت های فدراسیون بین المللی ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی و توسعه این ورزش در سطح دنیا افزود: امیدواریم با حمایت های آقای حیدر فرمان ورزش زورخانه ای و کشتی پهلوانی نیز در دور بعد بازی های آسیایی به عنوان یکی از رشته های اصلی رقابت ها قرار گیرد.

بعد از این دیدار نشستی با حضور خبرنگاران برگزار شد ،استاندار اصفهان در این نشست با بیان اینکه اصفهان امکانات مطلوب، تیم‌های ورزشی و ورزشکاران تراز اول و اسپانسرهای زیادی برای میزبانی از همایش ها و سمینارهای فدراسیون های آسیایی دارد، گفت: در میان کاروان ۶۵۰ نفره ایران به بازی‌های آسیایی، ۳۸۰ ورزشکار حضور دارند که یک‌هفتم آن‌ها اصفهانی هستند و این نشان از پتانسیل و موقعیت ویژه اصفان دارد.
.وی با اشاره به پاداش ویژه استانداری اصفهان به ورزشکاران اصفهانی که در بازی‌های آسیایی جاکارتا موفق به کسب مدال می‌شوند، در خصوص حمایت از ملی پوشان اصفهانی گفت: علاوه بر اقدامات اداره کل ورزش و جوانان، کمیته‌ای برای رصد شرایط ورزشکاران اصفهانی تشکیل شده است.
استاندار اصفهان در خصوص جوایز در نظر گرفته شده برای ملی پوشان اصفهانی گفت: برای ورزشکاران اصفهانی که در این مسابقات هر یک از مدال های طلا، نقره و یا برنز را کسب کنند به ترتیب ۵۰ میلیون تومان، ۳۰ میلیون تومان و ۲۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.
هم‌چنین، “حیدر فرمان” معاون شورای المپیک آسیا در این دیدار اظهار کرد: خوشحالم که در اصفهان و در کنار مردم این شهر هستم، هدف ما معرفی و ارتقای مسابقات آسیایی است که هجدهمین دوره آن در جاکارتا برگزار خواهد شد. این مسابقات در ۴۰ رشته و ۴۶۵ رویداد برگزار می‌شود.
وی ادامه داد: هدف ما از این سفر بررسی قابلیت‌های اصفهان است تا در آینده از ظرفیت‌های این شهر استفاده کنیم. برنامه‌های زیادی برای توسعه ورزش در آسیا داریم و شهرهایی برای این توسعه انتخاب می‌شوند.
معاون شورای المپیک آسیا  با اشاره به برگزاری مسابقات “فان ران” گفت: “فان ران” پیش از این در ۲۲ شهر برگزار شده است و تهران و اصفهان به ترتیب بیست و سه و بیست و چهارمین شهرهایی هستند که میزبان برگزاری این ورزش خواهند بود.
فرمان در خصوص آمادگی جاکارتا برای میزبانی و برگزاری المپیک آسیایی گفت: مطمئن هستیم که اندونزی آمادگی میزبانی این بازی‌ها را دارد، بررسی‌های لازم انجام شده تا ورزشکاران با آرامش در این مسابقات حضور پیدا کنند و مسابقات به‌خوبی برگزار شود.
وی افزود: دولت اندونزی هزینه قابل‌توجهی به این مسابقات اختصاص داده و بسیاری از ورزشگاه‌های این کشور بازسازی‌شده‌اند، علاوه بر این بزرگراه‌ها و اتوبان‌های بسیاری برای دسترسی آسان‌تر ورزشکاران ایجاد شده است تا بازی‌های آسیایی در این کشور به نحو احسن برگزار شود.
معاون شورای المپیک آسیا خاطرنشان کرد: تلاش می‌کنیم قضاوت‌ها در این مسابقات صحیح باشد و بر این موضوع نظارت ویژه‌ای داریم. شرایطی ایجاد شده که هر تیمی احساس کرد قضاوت‌های ناعادلانه‌ای صورت گرفته بتواند به آن اعتراض کند اما جای اعتراض به تصمیم نهایی وجود ندارد.
فرمان در خصوص بازدید از اصفهان تصریح کرد: بررسی پتانسیل و ظرفیت‌های ایران فقط برای بازی‌های آسیایی نیست و ممکن است این شهر را برای سایر برنامه‌ها در نظر بگیریم.
 در پایان این نشست محسن مهرعلیزاده، هدیه ای از میناکاری اصفهان و تندیس فدراسیون بین المللی ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی را به حیدر فرمان اهدا کرد. 
حیدر فرمان نیز یادمان بازی های آسیایی را به محسن مهرعلیزاده هدیه داد.

گفتنی است بعد از این نشست همه میهمانان به اتفاق استاندار و هیئت همراه برای برگزاری فان ران به سمت میدان نقش جهان حرکت کردند.

دسته بندی : آخرین اخبار
به اشتراک بگذارید : | | |