استاندار اصفهان در دیدار معاون وزیر امور خارجه : مواضع قاطع معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا مبنی بر غیر قابل خدشه بودن برجام حائز اهمیت است | پایگاه اطلاع رسانی دکتر محسن مهر علی زاده

شما اینجا هستید   |

    آخرین اخبار : استاندار اصفهان در دیدار معاون وزیر امور خارجه : مواضع قاطع معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا مبنی بر غیر قابل خدشه بودن برجام حائز اهمیت است
دکتر مهرعلیزاده در دیدار دکتر عراقچی با ایشان مواضع قاطع معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا مبنی بر غیر قابل خدشه بودن برجام و اثبات حقانیت نظام جمهوری اسلامی ایران را حائز اهمیت خواند.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، دکتر مهرعلیزاده در دیدار دکتر عراقچی معاون وزیر امور خارجه و دکتر کمالوند معاون و سخنگوی سازمان انرژی اتمی کشور با ایشان، اظهار داشت: حضور معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در اصفهان و مواضع قاطع ایشان مبنی بر غیر قابل خدشه بودن برجام، از دیدگاه دیپلماسی و اثبات حقانیت نظام جمهوری اسلامی ایران حائز اهمیت است.
استاندار اصفهان بر لزوم تامین ساختمان دفتر وزارت خارجه در اصفهان تاکید کرد و افزود: با توجه به اهمیت اصفهان در ابعاد کنسولی، گردشگری، تراکم وتعدد هیئت های خارجی و با توجه به ظرفیت های بالای اصفهان تأمین ساختمان دفتر وزارت خارجه ضروری است. 
معاون وزیر امور خارجه نیز در این دیدار اظهارداشت: اصفهان استان شاخص کل کشور در همه ی ابعاد از جمله انرژی هسته ای است و امیدوارم که با توجه به شخصیت ملی استاندار جدید شرایط این استان بهتر هم بشود.
دکتر عراقچی با اشاره به برگزاری دومین سمینار همکاری های هسته ای ایران و اروپا در اصفهان؛ تاکید نمود: برگزاری این جلسه در اصفهان، این پیام روشن را به جهان مخابره می کند که اتحادیه اروپا، جمهوری اسلامی ایران را به عنوان یک کشور دارای تکنولو‍ژی هسته ای و دارای قابلیت حق دستیابی به انرژی اتمی به رسمیت شناخته است.
وی با اشاره به اینکه در این سمینار چگونگی همکاری های هسته ای طرفین در بخش های مختلف مورد بررسی قرار می گیرد، گفت: پس از برجام افق جدیدی برای همکاری های هسته ای ایران و کشورهای اروپایی گشوده شده است و با برگزاری این سمینارها افزون بر اینکه دانشمندان ایران و اروپا در زمینه های مختلف انرژی صلح آمیز هسته ای تبادل نظر می کنند، دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در بخش انرژی صلح آمیز هسته ای به کشورهای عضو اتحادیه اروپا معرفی می گردد.
معاون وزیر امور خارجه با اشاره به اینکه برگزاری این سمینارها موجب شناخت بیشتر کشورهای جهان با توانایی های جمهوری اسلامی در زمینه استفاده از انرژی صلح آمیز هسته ای می شود، تصریح کرد: کشورهای دنیا پس از آشنایی با این توانایی ها، به دستاوردهای دانشمندان جوان کشورمان برای دست یابی به انرژی صلح آمیز هسته ای احترام می گذارند.
معاون وزیر امور خارجه با بیان اینکه مقرر گردیده است مرکزی برای ایمنی هسته ای ساخته شود، افزود: باید توجه داشت که بحث انرژی هسته ای در جهان مطابق قراردادها و استانداردها انجام می شود و هر کشوری که بخواهد انرژی هسته ای داشته باشد باید قواعد را قبول نماید چرا که این همکاری ها باید در گرو یکدیگر باشد.
دسته بندی : آخرین اخبار
به اشتراک بگذارید : | | |