استاندار اصفهان:مسیر سرمایه گذاری در استان برای همه باز است | پایگاه اطلاع رسانی دکتر محسن مهر علی زاده

شما اینجا هستید   |

    آخرین اخبار : استاندار اصفهان:مسیر سرمایه گذاری در استان برای همه باز است
دکتر محسن مهرعلیزاده اظهارداشت: در استان اصفهان مسیر خود را تغییر داده ایم و در راه عزت به سرمایه گذار در حال حرکت هستیم و در این مسیر راه برای همه باز است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، دکتر محسن مهرعلیزاده در آیین ثبت نام سرمایه گذاران به منظور ایجاد واحدهای اقتصادی و صدور مجوز فعالیت از طریق درگاه سرمایه گذاری استانداری اصفهان، که با حضور مدیران مربوطه، سرمایه گذاران بخش خصوصی برگزار گردید، اظهارداشت: طولانی شدن روند سرمایه گذاری منجر به سرمایه گریزی از استان شده بود و ایجاد پرتال سرمایه گذاری کاری جدید در جهت کوتاه کردن روند سرمایه گذاری می باشد.
محسن مهرعلیزاده با بیان اینکه درگذشته قوانین در این استان ۱۲۰ درصد اجرا می شد و بروکراسی سنگین اداری در استان حاکم بود، افزود: با تلاش های صورت گرفته و با ایجاد پرتال سرمایه گذاری نقطه صفر اقتصادی را تعریف نمودیم و بروکراسی اداری سرمایه گذاری به صفر رسیده است و تمامی اطلاعات لازم برای سرمایه گذاری در پرتال سرمایه گذاری دیده شده است.
مهرعلیزاده به روند سرمایه گذاری در این پرتال اشاره کرد و اظهارداشت: پس از اینکه سرمایه گذار، در پرتال سرمایه گذاری کرد، صلاحیت اجرایی و مالی وی بررسی می‌شود و به سرعت اجرای پروژه آغاز خواهد شد و با توجه به اینکه تمامی مجوزهای پروژه‌ها در سایت موجود است پس از ثبت نام سرمایه گذار،مجوزها به نام وی صادر خواهد شد.
استاندار اصفهان با بیان اینکه طراحی و اجرای این پرتال شش ماه زمان برد، افزود: زمانی صدور مجوزها، چند سال به طول می انجامید اما در این پرتال اخذ مجوز به چند دقیقه رسیده است.
وی تاکید کرد: باید این پرتال بیشتر معرفی شود و سیر سرمایه گریزی از استان به سرمایه پذیری تبدیل شود.
استاندار اصفهان با اشاره به اینکه از این پس تحولی را در استان شاهد خواهیم بود که در سطح ملی موثر خواهد بود، تصریح کرد: منظور از تحول طراحی این سایت نیست بلکه تحول فکری است، این تحول یعنی اینکه دیگر به نفت وابسته نباشیم و بدانیم زمانی موفق هستیم که به قابلیت‌های اصلی خود بازگردیم و باید به جایی برسیم که هیچ وابستگی به فروش نفت نداشته باشیم.
وی با اشاره به ظرفیت ها و قابلیت های ایران واستان، تصریح کرد: باید نگاه انتقادی از خود داشته باشیم تا بیدار شویم چرا که کشور ما معتاد به نفت است و سالانه مبالغ معینی از این طریق به کشور تزریق می‌شود و این وابستگی راه خلاقیت و نوآوری را بسته و باید از فکر و ایده خود استفاده نماییم.
مهرعلیزاده با بیان اینکه نرخ بیکاری در استان اصفهان دو درصد بالاتر از میانگین کشوری، افزود: بخشی از آن به دلیل سرمایه گریزی و سرمایه گریزی هم به دلیل محافظه کاری بیش از اندازه مدیران در استان ایجاد شده است.
وی با اشاره به تهدیدات امریکا و ترامپ، اظهارداشت: اگر کمی به خود بیاییم این تهدیدات نه تنها کوچکترین اثری نخواهد گذاشت، بلکه این تهدیدات شروعی برای آغاز اثرات مثبت خواهد بود و به نظر می‌رسد موضوع اصلی اعتیاد به نفت است که سم آن کم کم در حال خارج شدن از بدن ماست.
استاندار اصفهان با تاکید بر اینکه باید مسیر درستی را طی نماییم، افزود: در استان مسیر خود را تغییر داده ایم و در راه عزت به سرمایه گذار در حال حرکت هستیم.
محسن مهرعلیزاده با بیان اینکه نباید سنجیدن اهلیت سرمایه گذار به سدی در راه این پرتال تبدیل شود و راه برای همه باز است، خاطر نشان کرد: برتر کسی است که شجاع تر، باهوش تر، با سوادتر و ریسک پذیر باشد و اینها ارزش است و از این صفات است که اشتغال حاصل می‌شود.
گفتنی است پرتال سرمایه گذاری استانداری اصفهان به آدرس isfahaninvest.com  با معرفی فرصت های سرمایه گذاری و جذب سرمایه های لازم داخلی و خارجی آماده پذیرش سرمایه گذاران می باشد.
مجوز ۱۰۰ پروژه ی قابل سرمایه گذاری در این پرتال به طور کامل اخذ شده است که آماده جذب سرمایه گذار می باشد و در این جلسه ۵ نفر از سرمایه گذاران بامراجعه به پرتال و تکمیل روند سرمایه گذاری خود مجوزهای خود را از استاندار اصفهان دریافت نمودند.
دسته بندی : آخرین اخبار
به اشتراک بگذارید : | | |