مردم فریب دوقطبی سازان را نخواهند خورد | پایگاه اطلاع رسانی دکتر محسن مهر علی زاده

شما اینجا هستید   |

معاون رئیس جمهور در دولت اصلاحات گفت: مناظره کار ارزشمندی است که ما از دیگر کشورها الگو برداری کردیم ولی متاسفانه در ایران، کارکرد دیگری یافته است و تبدیل شده است به هنر دروغ گرفتن که در واقع، هنر واقعی و ارزشمندی نیست.

دکتر محسن مهرعلیزاده که در نشست تحلیل آخرین مناظره انتخابات ریاست جمهوری در ستاد خبری دکتر حسن روحانی شرکت کرده بود با تاکید بر رعایت نکردن اخلاق از سوی برخی از رقبای روحانی و جهانگیری در مناظرات انتخاباتی، رای آوردن به هر قیمتی حتی متوسل شدن به دروغ و تخریب را از دیگر مواردی برشمرد که در مناظرات ملاحظه شد و موجب غلبه فضای هتاکی بر فضای ارائه برنامه و نقد سازنده شد.

وی با اشاره به برخی رفتارهای خارج از ادب در مناظرات انتخاباتی گفت: در آموزه‌های اخلاقی ما آمده است که «ادب مرد به ز دولت اوست». مسئله ادب و احترام در ایران همواره مهم بوده و هست و به صورت کلی در این سه مناظره مخصوصا مناظره آخر نادیده گرفته شد. وقتی شش نفر به عنوان چکیده‌ی مردم برای ریاست جمهوری کاندیدا می‌شوند و بعد می‌بینیم که رقیبان دولت مستقر تمام سعی خود را در جهت تخریب مسئولان و دستاوردهای آن دولت به صورت غیراخلاقی به کار می گیرند، پایه‌های اخلاق در جامعه نابود می‌شود.

رییس سازمان تربیت بدنی دولت اصلاحات در مذمت «دوپاره کردن» جامه تاکید کرد: جامعه را نباید دوقطبی کرد چراکه نتایج نامناسبی را در پی خواهد داشت اما در این انتخابات نیز مشاهده می کنیم که با وجود توصیه مقام معظم رهبری و علما مبنی بر عدم «شقه شقه» کردن جامعه، متاسفانه با آمارسازی‌هایی مانند چهاردرصدی و ۹۶درصدی، به دنبال این کار هستند؛ البته جامعه ایران با یادآوری اتفاقات سالهای ۸۴ و ۸۸ ، دیگر فریب این «بگم بگم»ها را نخواهد‌خورد.

مهرعلیزاده با برشمردن خدمات دولت روحانی و مسیر آهسته و پیوسته توسعه در کشور گفت: به اذعان همگان، سایه جنگ بر سر کشور سنگینی می کرد.کشورهای پنج به علاوه یک توانسته بودند اجماع جهانی علیه ایران به وجود آورند اما پس از برجام، حق ایران برای غنی‌سازی صلح آمیز به رسمیت شناخته‌ شده است و اجماع جهانی بر علیه ایران به کلی از بین رفته است.

عضو شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان با ابراز امیدواری از افزایش تلاش نخبگان و رسانه‌ها در ایام باقی‌مانده تا انتخابات در جهت آگاهی سازی و تنویر افکار عمومی گفت: در وادی سیاست علاوه بر نزاکت، دانش کار و تخصص هم لازم است و شاهد صدق برنامه کاندیداها، سوابق آنان و اطرافیان آنهاست؛ چراکه عده‌ای به جای ارائه برنامه، دست به تخریب می‌زنند و مردم ما به خوبی متوجه این موضوع هستند.

دکتر مهرعلیزاده تاکید کرد: در سال ۹۲ دکتر روحانی با ارائه برنامه‌های خود و همچنین حمایت‌هایی که از او شد توانست اکثریت آراء را از آن خود کند اما در دوره فعلی،وی کارنامه درخشانی دارد که به صورت ملموس توسط مردم مشاهده شده است و لذا از این بابت، جای خوش‌بینی برای انتخاب مجدد روحانی وجود دارد.

کاندیدای ریاست جمهوری در دوره نهم ادامه داد: مردم وضعیت سال ۹۱ را فراموش نکرده اند؛ وضعیتی که حکایت از نگرانی های بزرگی در میان مردم داشت. در نظر سنجی‌های مردمی آن دوره، بیش از سی درصد از مردم، مسئله اصلی خویش را نگرانی از جنگ و مباحث هسته‌ای اعلام کردند و دغدغه های  اقتصادی نیز گریبانگیر مردم بود. روحانی توانست رشد اقتصادی را از منفی ۶.۷ درصد به ۷ درصد برساند، البته منتقدان می‌گویند بدون لحاظ نمودن فروش نفت و میعانات نفتی، رشد واقعی کشور، دو درصد است که برای پذیرش این دو درصد توسط آنان باید خدا را شاکر باشیم چراکه پذیرش این موضوع، عملا به منزله پذیرش دستیابی به رشد اقتصادی مثبت می باشد.

دکتر مهرعلیزاده در پاسخ به سوال خبرنگاری که از وعده‌ های بزرگ روحانی در باب  ایجاد اشتغال و بهبود وضعیت فقرا پرسیده بود گفت: به عنوان کسی که در زمینه‌های اقتصادی، هم تخصص دارد و هم تجربه طولانی مدت، باید بگویم که با لحاظ نمودن وضعیت فعلی و شرایطی که کشور در سالهای اخیر در آن قرار گرفته است روحانی قادر به انجام دادن این دو وعده؛ یعنی تک‌ رقمی کردن نرخ بیکاری و برطرف نمودن تحریم‌های غیر تخصصی خواهد بود.

وی در تبیین موارد فوق الذکر گفت: بیشترین فشار جامعه جهانی در خصوص پرونده هسته‌ای ایران بود که با تدبیر دولت، این معضل طولانی مدت و خسته کننده به پایان رسید لذا دولت دکتر روحانی، قادر خواهد بود با یاری مردم و حمایت نظام، تحریم‌های دیگری که به بهانه‌های کوچک‌تری در مقیاس هسته ای، اعمال شده اند را نیز حل کند؛کما اینکه شاهد گره گشایی از برخی تحریم های غیر مرتبط با هسته ای در دوران دولت یازدهم بودیم. در موضوع اشتغال نیز باید بگویم که وقتی ثبات اقتصادی و امنیت سرمایه‌گذاری به وجود آید آنگاه به طور میانگین، ایجاد شغل در طول یک سال می تواند به عدد یک میلیون نزدیک باشد؛ همانگونه که در برنامه دولت وجود داشته و مورد تصویب مجلس نیز قرار گرفته است.

دکتر مهرعلیزاده ادامه داد: مشکل اشتغال را نمی‌توان با ارائه شعار حل کرد. ما مشاهده کردیم که در زمان دولت احمدی‌نژاد، طرح بنگاه های زودبازده را اجرا کردند و چندین هزار کارآفرین و فرد جویای کار را تبدیل به بیکار بدهکار کردند و این موضوع، نتیجه مدیریت غلط و اجرای شیوه‌های بدون منطق است.

معاون رئیس جمهور در دولت اصلاحات تاکید کرد: وقتی کشوری ثبات اقتصادی و امنیتی پیدا کرد و امکان تحریم آن از میان برداشته شد، سرمایه‌گذار خارجی را به سوی خود جلب خواهد کرد. علاوه بر این، سرمایه‌گذار داخلی نیز که از ترس عدم ثبات، سرمایه خود را راکد کرده است به بازار خواهد آمد و در مسیر ایجاد شغل، قدم برخواهد داشت.

دکتر مهرعلیزاده در جمع بندی سخنان خودگفت: ایجاد یک میلیون شغل، کار سختی نیست در صورتیکه مبانی آن وجود داشته باشد و آن مبانی، عبارتند از امنیت اقتصادی، فضای مناسب برای کسب و کار و فعالیت‌های بانکی هدفمند، و دولتی که سهم کار کارشناسی آن بیشتر باشد قادر به انجام آن خواهد بود. دولت روحانی با برقراری مجدد اطمینان جهان به ایران و مردم شریف آن و با تدبیر و عقلانیت، می‌تواند یک میلیون شغل را در سال ایجاد کند اما دیگران که با فشار، زور و شعار به دنبال پیش‌برد اهداف خود هستند نمی‌توانند اشتغالی در حد نیمی از عدد گفته شده را ایجاد کنند. مردم شریف و نجیب ایران، این اتفاقات را می‌بینند، حرف ها و مواضع را تشخیص می‌دهند، و چون ذات انسان از دروغ و حرف‌های پوچ متنفر است و مخصوصاً آنکه تجربه اینگونه رفتارها را در هشت سال دولت اصولگرایان داشته‌اند، پس نسبت به این رفتارها،  واکنش مقابله‌ای نشان خواهند داد.

دسته بندی : آخرین اخبار
به اشتراک بگذارید : | | |