دولت روحانی،دولت هیاهو و جنجال نیست | پایگاه اطلاع رسانی دکتر محسن مهر علی زاده

شما اینجا هستید   |

معاون رئیس جمهور در دولت اصلاحات با تحسین انتخاب شعار «به عقب بازنمی گردیم»توسط حامیان دکتر روحانی، تبیین حقایق دوران هشت ساله دولت احمدی نژاد را معنابخش این شعار پر مفهوم دانست.

دکتر محسن مهرعلیزاده که با دعوت ستاد ویژه مردمی حامیان دکتر روحانی در تهران در جمع فعالین ستادی و جمعی از اقشار مردم حضور یافته بود با تاکید بر تداوم دولت روحانی، تاکید کرد: نباید اجازه دهیم دوران سخت هشت ساله دولت اصولگرایان که در طی آن، هشت سال فرصت سرمایه گذاری را از دست دادیم،هشت سال سرمایه های مادی و معنوی کشور هدر داده شد، و هشت سال توسعه کشور در مسیر عقبگرد قرار گرفت تکرار شود.

وی به موضوع عقبگردهای فرهنگی در کنار عقبگردهای اقتصادی و سیاسی در دولت احمدی نژاد اشاره کرد و ادامه داد: متاسفانه در دوران دولت اصولگرایان از نظر فرهنگی هم بازگشت به عقب داشتیم چراکه شاهد اتفاقاتی بودیم که ضرباتی سنگین و اساسی بر پیکره فکر و ذهن جوانان ما وارد کرد؛ اتفاقاتی از قبیل مشاهده روزانه آمارهای دروغ از جانب مسئولان رده بالای اجرایی کشور.

دکتر مهرعلیزاده با اشاره به تاثیر تحریم بر کشور گفت: واقعیت آنست که اعمال تحریم ها،کشور ما را دچار مشکلات فراوانی کرد؛ مشکلاتی که مانع از جذب سرمایه،ایجاد اشتغال و رشد اقتصادی شد اما واقعیت اساسی آنست که مدیریت ضعیف دولت اصولگرایان، تاثیرات تحریم را صدچندان کرد.به عنوان مثال، درآمد سالانه نفتی در زمان جنگ،شش و نیم میلیارد دلار بود و کشور در مسیر صحیح اداره می شد اما در دولت اصولگرایان، درآمد سالانه نفت به یکصدمیلیارد دلار رسید ولی مشکلات فراوانی در مسیر اداره کشور، خودنمایی کرد.

عضو شورای سیاستگذاری اصلاحات با اشاره به توافق برجام، به تشریح دستاوردهای آن پرداخت و گفت: تثبیت حقوق هسته ای ملت ایران، اذعان جهانیان به صلح آمیز بودن فناوری هسته ای ایران، لغو تحریم های ظالمانه، حل معضل PMD، بازگشت سهمیه نفتی ایران در اوپک، بازگشت امنیت به اقتصاد ایران و جذب سرمایه گذاران خارجی، بخشی از عواید توافق هسته ای برای ایران عزیزمان می باشد که باید با هوشیاری، از آنها مراقبت نمود و از ورود ناآگاهان به این عرصه ممانعت به عمل آورد.

مهرعلیزاده به آینده برجام هم اشاره کرد و گفت: از نظر منش فکری در کشور ما هم امثال ترامپ وجود دارند اما همانگونه که ترامپ نتوانست برجام را پاره کند دیگران هم نخواهند توانست.

استاندار خراسان بزرگ در دولت اصلاحات تاکید کرد: دولت روحانی،دولت هیاهو و جنجال نیست بلکه دولت تدبیر و عقلانیت است.پیروزی روحانی در این دوره،حاوی این پیام به تندروها می باشد که دوره توهین به مردم و شعارهای پوپولیستی تمام شده است لذا باید لزوم مشارکت فعالانه برای پیروزی دکتر روحانی در مرحله اول،به خوبی تبیین شود چراکه معمولا در کشور ما،مرحله دوم انتخابات با مشارکت حداقلی همراه است و مشارکت حداقلی، نوید بخش پیروزی اصولگرایان خواهد بود.

دکتر مهرعلیزاده با اشاره به انتخابات شورای شهر و روستا، شورای شهر را نمایانگر مشارکت عینی در تمام امور شهری دانست و تاکید کرد: انتخابات شورای شهر را باید جدی گرفت چراکه شورا،نمایانگر مشارکت عینی و ملموس شهروندان در تمام امور شهری است و مدیریت صحیح این امور، علاوه بر تحقق اهداف مصرح در قانون، روح و روان جامعه را نیز قرین آرامش می کند.

وی در پایان با تاکید مجدد بر حضور حماسی در انتخابات، بیان داشت: مصداق انتخابات های آتی را می توان در یازدهمین آیه از سوره مبارکه رعد مشاهده کرد که خداوند متعال می فرماید: ” خداوند سرنوشت هیچ ملتی را تغییر نمی دهد مگر آنکه  آنان در وجود خودشان، تغییر ایجاد نمایند.”

دسته بندی : آخرین اخبار
به اشتراک بگذارید : | | |