مهرعلیزاده: برجام براساس اراده نظام جمهوری اسلامی طراحی شده است | پایگاه اطلاع رسانی دکتر محسن مهر علی زاده

شما اینجا هستید   |

    آخرین اخبار : مهرعلیزاده: برجام براساس اراده نظام جمهوری اسلامی طراحی شده است

معاون رییس‌جمهور در دولت اصلاحات گفت: حمایت مجلس از برجام مغتنم است ولی لزوما نیازی به تصویب مجلس نیست.

دکتر محسن مهرعلیزاده با بیان اینکه برجام بر اساس عزم و اراده ملی نظام جمهوری اسلامی ایران طراحی و شکل گرفته است گفت: جهانیان بر این امر واقف هستند که ایرانیان به دنبال جنگ و درگیری نیستند و همواره در مسیر آرامش و صلح جهانی قدم برداشته اند .

وی افزود : هنگامی  که شورای عالی امنیت ملی بر درستی و شفافیت برنامه برجام صحه گذاشته ، جای نگرانی برای دوستان در مجلس شورای اسلامی وجود ندارد و مجلس می تواند با ارائه پیشنهادات، مسیر را برای دولت در اجرای هر چه بهتر این برنامه یاری کند .

مهر علیزاده ادامه داد: آثار این اقدام ملی بایستی هر چه سریع تر بر زندگی مردم جاری شود تا همگان به نقاط مثبت این واقعه تاریخی واقف شوند.

مدیر عامل منطقه ازاد کیش در سالهای آغازین بنیانگذاری آن، در خصوص چشم انداز صنعت گردشگری در دوران پسا تحریم نیز تصریح کرد : فرصت مناسب برای توسعه و شکوفایی صنعت گردشگری محیا شده و می توان با اصلاح برخی از قوانین و نیز بهبود زیر ساخت های موجود، شاهد رونق صنعت گردشگری در کشور بود.

مهرعلیزاده با  اشاره به اینکه صنعت گردشگری در مقایسه با سایر صنایع دیگر،با شرایط آسانتری قابل توسعه می باشد افزود: در کشور ما با وجود منابع غنی فرهنگی،تاریخی و طبیعی ،صنعت گردشگری در دوران پسا تحریم می تواند جایگزین مناسبی برای درآمدهای نفتی کشور شود.

وی از صنعت گردشگری به عنوان یکی از صنایع پاک یاد کرد و ادامه داد: امیدواریم  با بهبود روابط با سایر کشورها  و همچنین اصلاح برخی از قوانین ، تصویر ایران و مردم ایران بهتر به جهانیان معرفی شود .رییس کمیته گردشگری اتاق بازرگانی تهران در ادامه به فضای اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی تهران پس از تحریم ها اشاره و بیان داشت: فضا امیدوار کننده و مساعد است و تلاش دولت برای حمایت از بخش خصوصی کاملا مشهود است.

وی ادامه داد: بخش خصوصی کشور در حال آماده سازی و تقویت خود برای دوران پس از تحریم هاست و البته نگرانی هایی بابت مشکلات حل نشده احساس می شود که این امر اگر به درستی مدیریت نشود باعث فرصت سوزی خواهد شد.

مهرعلیزاده اظهار داشت: بسیاری از این مشکلات در کمیسیون های تخصصی اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی تهران مطرح و راهکارهایی برای خروج از این موانع نیز به دولت ارائه شده است و امیدواریم دولت به این دست مشکلات توجه ویژه داشته باشد چرا که بخش خصوصی همواره یکی از بهترین شرکا برای دولت محسوب می شود 

دسته بندی : آخرین اخبار
به اشتراک بگذارید : | | |