حضور دکتر مهرعلیزاده در کنگره بزرگداشت شهدای دانشگاه تبریز و علوم پزشکی | پایگاه اطلاع رسانی دکتر محسن مهر علی زاده

شما اینجا هستید   |

    آخرین اخبار : حضور دکتر مهرعلیزاده در کنگره بزرگداشت شهدای دانشگاه تبریز و علوم پزشکی

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما،چهل و سومین کنگره بزرگداشت ۲۰۰ شهید دانشگاه تبریز و علوم پزشکی در سالن دانشگاه علوم پزشکی ارومیه برگزار شد. 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما حجت الاسلام والمسلمین قریشی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه در این کنگره با بیان اینکه شهدا با عزت و مقام عظیمی که دارند راه سعادت و پیروزی را به ما نشان دادند تصریح کرد: دشمنان همیشه علیه اسلام و میهن اسلامی در حال دشمنی هستند و ما باید همیشه بای مقابله با آنها آمادگی داشته باشیم. 
استاندار آذربایجان غربی هم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانشگاه تبریز و علوم پزشکی گفت : این ۲۰۰ شهید همچون سایر شهدا به عهدی که با خدایشان بسته بودند وفا کردند و چنین یادواره هایی برای زنده نگهداشتن یاد و خاطره و عظمت آنان باید تداوم داشته باشد .
آقای سعادت با بیان اینکه یکی از این ۲۰۰ شهید شاخص، شهید مهدی باکری یکی از فارغ التحصیلان دانشگاه تبریز بود افزود : ویژگی بارز این شهید بزرگوار ایجاد وحدت و همدلی در منطقه بود. 
آقای مهر علیزاده رئیس گروه گردشگری اتاق بازرگانی ایران نیز در این کنگره گفت : محافظت از اسلام و کیان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مهمترین هدف شهدا بود و ما باید با الگو گیری از راه شهدا و با رفع مشکلات و جبران عقب ماندگی ها برای اعتلای کشورمان بیشتر تلاش کنیم. 
دکتر حب نقی رئیس دانشگاه ارومیه نیز یکی دیگر از سخنرانان بود که برگزاری این کنگره را فرصت بسیار مغتنمی برای شناساندن فداکاریها و از خود گذشتگی های شهدا عنوان کرد .
پخش نماهنگ ، سرود و تجلیل از خانواده شهدا از دیگر برنامه های این کنگره بود . 
از ۲۰۰ شهید دانشگاه تبریز و علوم پزشکی ۱۷ شهید از جمله سردار شهید مهدی باکری از خطه آذربایجان غربی هستند.

دسته بندی : آخرین اخبار
به اشتراک بگذارید : | | |