بارگذاری
جستجو
Fa | En

گلایه شدید استاندار اصفهان در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان از عدم حضور شخص مدیران کل مرتبط در جلسه مذکور

17 دی 1396
0
بازدیدها: 399
گلایه شدید استاندار اصفهان در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان از عدم حضور شخص مدیران کل مرتبط در جلسه مذکور

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، دکتر محسن مهرعلیزاده در چهل و چهارمین جلسه ی ستاد ساماندهی امور جوانان اظهارداشت: یکی از مهمترین مسائل کشور، موضوع جوانان است و باید مدیران کل توجه جدی به این امر داشته باشند.
استانداراصفهان ضمن انتقاد از عدم حضور برخی مدیران کل در این جلسه، از معاونین و کارشناسان ادارات کل دعوت شده در ستاد خواست که جلسه را ترک نمایند و اظهارداشت: اینجانب به نمایندگی از مدیران کلی که در جلسه حضور ندارند ضمن عذرخواهی از سایرین می خواهم که جلسه را ترک کنند زیرا یکی از چالش های استان حضور نامنظم و کمرنگ برخی از مدیران کل استانی در جلساتی است که به ریاست استاندار تشکیل می شود و اگر بعنوان یک چالش همیشگی است باید متوقف شود زیرا برخی از جلسات ، در حیطه تصمیم گیری و سیاستگذاری است و لذا حضور شخص مدیر کل الزامی می باشد.
محسن مهرعلیزاده در ادامه با بیان اینکه متاسفانه جمعیت کشور ، هر روز به سمت پیری و میانسالی می رود ، افزود: جوانان سرشار از انرژی، فکر و ایده هستند و با دنیا ارتباطات بیشتری دارند و کاهش جمیعت جوان کشور نشان می دهد که این حرکت ها و انرژی ها را به تدریج از دست می دهیم.
وی با اشاره به افزایش سن جمعیت استان و کشور افزود: جوانان هنوز متوجه جایگاه خود نشده اند و احساس می شود که یک نقیصه ای وجود دارد که جوانان در مسئولیت ها حضور ندارند و ابتکار عمل و برنامه ریزی برای آینده ی کشور بدون حضور جوانان امکان پذیر نیست.
محسن مهرعلیزاده با بیان اینکه در موضوع ازدواج جوانان انگیزه های مثبت و منفی وجود دارد، تصریح کرد: انگیزه های مثبت برای ازدواج جوانان کاهش یافته است و انگیزه های بازدارنده در این خصوص افزایش یافته است.
مهرعلیزاده از غلبه ی عدم آمادگی روحی و فکری برای ازدواج جوانان یاد کرد و افزود: روز بروز این انگیزه های بازدارنده بیشتر و انگیزه های مثبت کمتر می شود که باید در این خصوص تصمیم گیری درستی صورت گیرد.
استانداراصفهان افزود: ازدواج یعنی تشکیل خانواده ، آمادگی روحی برای رشد زندگی و باید همه ی دستگاه ها در کنار هم جوانان را برای ازدواج ترغیب نمایند.
وی آمار بالای تجرد کارمندان را نشانه های خوبی برای جامعه ندانست و افزود: بخشی از دلایل عدم ازدواج، مسائل بین المللی است که به فرهنگ جامعه تبدیل شده است و بخشی نیز به مسائل اقتصادی و معیشتی مربوط می شود.
محسن مهرعلیزاده طرح هایی که در راستای افزایش انگیزه ی مثبت جوانان برای ازدواج و در ادامه مهارت هایی برای پایبندی جوانان به ازدواج وجود دارد را موثر خواند و افزود: باید در ابتدا مسائل اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی بررسی گردد و راه های افزایش انگیزه احصا گردد تا بتوانیم به صورت ریشه ای مشکلات را برطرف نماییم.
وی با بیان اینکه باید جوانان درک کنند که ازدواج مسائل اقتصادی آنان را هم ساماندهی می کند، افزود: باید بر روی این مسئله که ازدواج به تامین معیشت جوانان لطمه وارد نمی کند کار شود.
مهرعلیزاده تاکید کرد: ستاد ساماندهی امور جوانان باید با دیگر کارگروه ها ارتباط منطقی داشته باشد تا موضوع جوانان از ابعاد مختلف اشتغال، امور اجتماعی، بانوان و .. و از مجاری علمی مورد بررسی قرار گیرد.
استانداراصفهان تاکید کرد: مدیران باید در خصوص ترویج مشارکت اجتماعی جوانان فعالیت نمایند چرا که ما امروز مسئولیت آینده ی جامعه را نیز بر عهده داریم و باید دقت لازم در این خصوص صورت گیرد.
مدیران برنامه های خود را در خصوص جذب جوانان ، توسعه کار جوانان و حضور اجتماعی جوانان ارائه نمایند
وی اضافه کرد: مدیران باید در جهت جذب جوانان، توسعه ی کار جوانان و حضور اجتماعی جوانان در صحنه اقدام کنند و برنامه های خود را ارائه نمایند.
وی افزود: اوقات فراغت ایجاد فرصتی برای ساماندهی هیجان جوانان است که باید برنامه ریزی لازم صورت گیرد و مدیران در هر بخشی و دستگاهی باید برنامه های خود را در خصوص چگونگی بکارگیری جوانان و استفاده از ظرفیت و اوقات فراغت آنان ارائه نمایند.
محسن مهرعلیزاده افزایش نشاط اجتماعی و مشارکت جوانان را مثبت خواند و افزود: حضور جوانان موفق بمنظور الگو سازی در رسانه ها بسیار مهم است و صدا و سیما باید در این خصوص به صورت جدی وارد شود.
استانداراصفهان افزود: اگر به جوانان اطمینان کنیم ضرر نخواهیم کرد چرا که انرژی و ابتکار دارند و باید در منصه ی ظهور قرار بگیرند و اگرمدیری شجاعانه در این عرصه قدم برداشت حمایت خواهد شد.
گفتنی است در این جلسه طرح های میثاق مهر، یک عاشقانه ی آرام و کیمیای عشق بمنظور ازدواج موفق و پایدار جوانان مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.


دیدگاه درباره این مطلب

فیلدهای با نماد * ضروری هستند

دیدگاه ها

  • دیدگاهی برای این مطلب وجود ندارد