بارگذاری
جستجو
Fa | En

مهرعليزاده: امروز باید موتور محرکه اقتصاد کشور ، بخش خصوصی باشد

21 دی 1396
0
بازدیدها: 426
مهرعليزاده: امروز باید موتور محرکه اقتصاد کشور ، بخش خصوصی باشد
استاندار اصفهان در نشست با سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی استان مطرح کرد: امروز باید موتور محرکه اقتصاد کشور ، بخش خصوصی باشد/ تقویت این بخش اولویت کاری مدیریت استان است
دکتر محسن مهرعلیزاده در نشست سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی منتخب استان اظهارداشت: امروز باید موتور محرکه اقتصاد کشور بخش خصوصی باشد و تقویت این بخش اولویت کاری مدیریت استان است و باید تلاش کنیم که با کمک بخش خصوصی ،‌جایگاه اصفهان را در بخش صادرات ارتقا دهیم.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، دکتر محسن مهرعلیزاده در نشست ۳ ساعته با تولید کنندگان، سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی منتخب استان که با حضور معاونین اقتصادی و عمرانی استاندار، دستیار ویژه استاندار و مدیران ذیربط برگزار گردید، ضمن گرامیداشت اولین سالگرد ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی، اظهارداشت: آیت الله هاشمی رفسنجانی مرد بزرگی بود که در تاریخ ایران نقش بزرگی را ایفا نمود و همواره فکر توسعه ای و کار و آبادانی ایران را داشت.
استاندار اصفهان در ادامه افزود: علیرغم همه ی مشکلات استان از جمله مسئله ی بی آبی شدید و بسته شدن فصل بودجه با اینحال با توجه به سابقه ی ۳۸ ساله ی خود و واقعیت های روز کشور، بیشترین اولویت را به بخش خصوصی اختصاص داده ام.
وی با اشاره به کاهش درآمدهای نفتی ، اظهارداشت: در دوره ی ۸ ساله ای که قیمت نفت افزایش یافته بود فرصت های زیادی را از دست دادیم و بخش عمده ای از مشکلات امروز محصول سوء تدبیر در آن زمان است.
محسن مهرعلیزاده با بیان اینکه از این به بعد ذکر مصیبت کردن در شأن ما و شما نمی باشد، افزود: امروز باید موتور محرکه ی اقتصاد کشور، بخش خصوصی باشد.
چرا فلسفه ی وجودی برخی مدیران ، نه گفتن است؟
مهرعلیزاده افزود: چرا باید بیش از ۸۰ درصد از مکاتبات اداری بدون هیچ دلیلی از مرکز پیگیری شود؟ چرا فلسفه ی وجودی برخی از مدیران نه گفتن است؟ 
استاندار اصفهان اظهارداشت: با وجودیکه رهبر معظم انقلاب تحقق اقتصاد مقاومتی و اشتغال را اولویت اول و شعار سال انتخاب می کنند چرا هنوز اقدام و عمل صورت نگرفته است؟
وی اضافه کرد: میزان درآمدها و نیازهای کشور فاصله ی زیادی با هم دارند و این خلا باید پر شود.
محسن مهرعلیزاده افزود: چرا باید در استانی مانند اصفهان بیکاری ۲ درصد از میانگین کشور بالاتر باشد و سخت گیری های قانونی و اجرای ۱۲۰ درصدی قانون در اصفهان مشکلاتی را برای همه ایجاد نماید؟
وی با بیان اینکه پنجره ی واحد اقتصادی تشکیل خواهد شد؛ افزود: ما مکلف هستیم مجوزها را برای سرمایه گذاران اخذ نماییم و این کار را خواهیم کرد.
مهرعلیزاده افزود: توقع ما از صادرات بیشتر از آمار امروز است و این استان باید به جایگاه واقعی خود بازگردد چرا که اصفهان از همه ی ظرفیت های لازم برخوردار است.
استاندار اصفهان افزود: تولیدکنندگان و سرمایه گذاران استان هم باید راهکارهای اجرایی و عملیاتی ارائه نمایند و اطمینان داشته باشند که همه ی ظرفیت ها اینجاست.
وی با بیان اینکه همه ی مجوزها باید طی یکی دو روز صادر شود، افزود: چرا توسعه ی فرودگاه با مشکل مواجه شده است در صورتی که بانک صنعت، و معدن آمادگی کامل دارد و یا چرا باید عملیات اجرایی پروژه های استان بسیار طولانی گردد؟
استاندار اصفهان با انتقاد از اینکه چرا تاکنون پرواز بیس اصفهان دایر نشده است، تاکید کرد: باید پرواز مستقیم اصفهان، حداقل با ۱۴ پایتخت دنیا صورت گیرد و ارتباط بین المللی اصفهان با سایر کشورها و شهرهای خواهر خوانده افزایش یابد. 
نمایشگاه های دائمی اصفهان در شهرهای خواهر خوانده توسط شهرداریها دایر گردد
محسن مهرعلیزاده با بیان اینکه لزوما تولید کننده ی موفق صادر کننده ی موفق نیست، افزود: در بسیاری از کشورها شرکت های حرفه ای توزیع کننده و صادرکننده وجود دارد و تولیدات را صادر می کنند و باید از این شرکت ها ایده گرفته شود.
وی افزود: باید به کمک شهرداری ها نمایشگاه های دائمی اصفهان در شهرهای خواهر خوانده دایر گردد.
مهرعلیزاده با بیان اینکه با توجه به جاذبه های تاریخی و طبیعی اصفهان ، در حال حاضر راهی بجز گسترش صنعت توریسم نداریم، اظهارداشت: این امر یک ضرورت است و باید سهم قابل توجهی را از جذب توریسم به خود اختصاص دهیم.
استاندار اصفهان در خصوص کشاورزی استان اظهارداشت: باید تغییر الگوی کشت و استفاده از روش ها و گونه های کم آب مورد توجه قرار گیرد.
مهرعلیزاده با اشاره به اینکه باید صنایعی در استان استقرار یابد که اشتغال پایدار ایجاد نماید، افزود: تولید انرژی خورشیدی باید وجهه همت مدیران و سرمایه گذاران قرار گیرد و در این خصوص ۱۹۱ مجوز اخذ شده است ولی تنها یک مورد عملیاتی شده که واقعاً جای تعجب و سئوال دارد.
مهرعلیزاده خاطر نشان کرد: آب، اشتغال و محیط زیست از اولویت های مدیریت استان می باشد و باید اشتغال موجود را با قوت حفظ نماییم و با هم شروع کنیم و برنامه ها را به پیش ببریم. 
استاندار اصفهان خطاب به سرمایه گذاران و تولید کنندگان گفت: شما و ما با هم ریسک می کنیم و هم پیمان می شویم و در خصوص پرداخت و دریافت مالیات هردو باید صحیح عمل نماییم.

دیدگاه درباره این مطلب

فیلدهای با نماد * ضروری هستند

دیدگاه ها

  • دیدگاهی برای این مطلب وجود ندارد