بارگذاری
جستجو
Fa | En

مهرعليزاده:سالن های تئاتر اصفهان در شان این استان نیست

0
بازدیدها: 473
مهرعليزاده:سالن های تئاتر اصفهان در شان این استان نیست
دکتر محسن مهرعلیزاده اظهارداشت: مسئولان باید در راستای ایجاد یک سالن تئاتر فاخر و سرمایه‌گذاری برای ایجاد سالن‌های سینما اقدام کنند.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، دکتر محسن مهرعلیزاده در مراسم اختتامیه نخستین جشنواره نمایشنامه‌نویسی و تئاتر روح‌الله، اظهارداشت: امام خمینی(ره) پایه گذار نهضتی بزرگ در عصر معاصر است و باور ایشان تا جایی پیش رفت که در سال ۵۷ همین جوانان، تکیه‌گاه یک انقلاب بزرگ شدند.
استاندار اصفهان برگزاری جشنواره نمایشنامه نویسی و تئاتر روح الله را اقدامی خوب و مبتکرانه در راستای توسعه تئاتر در قالب جشنواره تئاتر و نمایش‌نامه نویسی خواند و افزود: حقیقتاً جای چنین فعالیت های هنرمندانه‌ای در شهر هنرپرور اصفهان می باشد.
محسن مهرعلیزاده شناخت حضرت امام را یک ضرورت تاریخی برشمرد و افزود: امام خمینی (ره) به عنوان یک شخصیت عدالت‌خواه و آزادی‌خواه و یک مسلمان مبارز است که در سخت‌ترین شرایط به صورت واحد قیام کرد و به مبارزه با رژیم طاغوتی پرداخت.
استاندار اصفهان با بیان بر اینکه حتی امروز نیز اندیشه امام خمینی می تواند دوای درد همه دوران ها باشد، اظهارداشت: مراجعه به اندیشه امام درس‌هایی به ما می آموزد که جوانان امروز تشنه آن هستند.
وی با اشاره به اینکه جوانان دهه های ۵۰ و ۶۰ از افکار حضرت امام استفاده کردند اما جوان امروز در یافتن حقیقت فکر ایشان، به شکل مطلوب راه خود را پیدا نکرده اند، یادآور شد: آنچه که بتواند ماهیت واقعی شخصیت امام را به طور شایسته در روح و روان جامعه جاری کند، در برخی از بخش ها مورد غفلت واقع شده است.
مهرعلیزاده با بیان اینکه اصفهان پایتخت فرهنگی جهان اسلام و بی‌تردید یکی از شهرهای مهم جهان در هنر، فلسفه و حکمت است، تصریح نمود: اصفهان در بعد هنر، حکمت و فرهنگ بسیار وسیع و قابل تعظیم و ستایش است اما امروز در باب هنر آنچه در اصفهان دیده می‌شود از جایگاه اصفهان فاصله گرفته است.
استاندار اصفهان با اشاره به اینکه اصفهان با چنین سابقه درخشان فرهنگی و هنری هنوز حتی از یک سالن نمایش مناسب برخوردار نیست،گفت: به عنوان سربازان امام و مدیران این نظام نمی‌توانیم ببینیم که در برگزاری برخی کنسرت‌ها و مراسم‌های هنری سلیقه ای عمل می شود ؛ گرچه سختگیری‌های موجود دولتی نمی باشد.
استانداراصفهان هنر را یک زبان مردمی برشمرد و افزود: به عنوان فردی که خود را خادم مردم اصفهان می دانم، در زمینه هنر نیز خود را مسئول می‌دانم و از همه همکارانم در دستگاه‌های دولتی مصرانه می‌‌خواهم همه تلاش خود را برای توسعه هنر در چارچوب زندگی ایرانی و اسلامی به کار گیرند و در راستای ایجاد یک سالن تئاتر فاخر و سرمایه‌گذاری برای ایجاد سالن‌های سینما تلاش نمایند.
استاندار اصفهان در پایان از موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) به لحاظ برگزاری این جشنواره تشکر نمود و آن را حرکت مبارکی خواند که قابل ستایش است.

دیدگاه درباره این مطلب

فیلدهای با نماد * ضروری هستند

دیدگاه ها

  • دیدگاهی برای این مطلب وجود ندارد