بارگذاری
جستجو
Fa | En

ملاقات صدر اعظم سابق اتریش و استاندار اصفهان

0
بازدیدها: 376
ملاقات  صدر اعظم سابق اتریش و استاندار اصفهان

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، دکتر مهرعلیزاده استاندار اصفهان در دیدار صدر اعظم سابق اتریش با ایشان، ضمن تشریح مزیت ها، و ظرفیت ها و پتانسیل های استان اصفهان در زمینه های مختلف اظهارداشت: اصفهان مردمانی فعال دارد که در سال های اخیر در زمینه های مختلف پیشرفت های خوبی داشته اند و آینده ی خوبی را برای این استان پیش بینی می کنیم.
استاندار اصفهان با اشاره به همکاری های خوب ایران و اتریش در سرمایه گذاری، اظهارداشت: زمینه های زیادی برای همکاری های مشترک اصفهان با کشور اتریش وجود دارد و می توان از توانمندی های استان اصفهان استفاده نمود.
مهرعلیزاده با اشاره به نیازهای اصفهان در خصوص سرمایه گذاری، اظهارداشت: اصفهان یک شهر توریستی است و نیازمند توسعه ی فرودگاه و همچنین گسترش مترو است.
وی با بیان اینکه اصفهان از ظرفیت های پزشکی و بیمارستانی خوبی برخوردار است، افزود: می توانیم در زمینه ی توریست پزشکی نیز همکاری داشته باشیم و اصفهان می تواند پذیرای توریست های پزشکی از ایران و کشورهای منطقه باشد.
محسن مهرعلیزاده با بیان اینکه باید نقاط مشترک شناسایی و همکاری های دو طرف آغاز گردد، افزود: یکی از مهمترین زمینه های همکاری در صنعت توریسم است و یا توجه به اینکه اصفهان یکی از مقاصد توریستی دنیا بشمار می رود و پس از برجام نیز تعداد ورود گردشگران به این استان ۶ برابر شده است این موضوع می تواند بسیار سودآور باشد.
استاندار اصفهان آموزش، ایجاد زیرساخت های گردشگری از قبیل هتل و بازاریابی را از مهمترین نیازهای استان در زمینه ی گردشگری عنوان کرد.
مهرعلیزاده از شرکت های اتریشی فعال در صنعت توریسم خواست که با همکاران خود در اصفهان مذاکره داشته باشند و زمینه های همکاری ها دو جانبه را بررسی نمایند.
استاندار اصفهان اظهارامیدواری نمود که در آینده همکاری های دو طرف افزایش یابد.
صدر اعظم سابق اتریش نیز در این دیدار اظهارداشت: با توافق صورت گرفته مشکلات بانکی اتریش برای سرمایه گذاری در ایران برطرف شده است که روند صادرات را تسریع می بخشد.
آلفرد گوزن بائور با اشاره به همکاری های کشور اتریش در زمینه های مختلف با ایران، افزود: در سرمایه گذاری خارجی در ایران بسیاری از شرکت های اتریشی نظاره گر هستند تا پس از توافق هسته ای همکاری های خود را با ایران آغاز نمایند.
صدر اعظم سابق اتریش با بیان اینکه اتریش در طول دهه های گذشته رابطه ی نزدیکی با ایران داشته است؛ افزود: همکاری های سیاسی و چشم انداز های اقتصادی دو کشور همواره وجود داشته است و سرمایه گذاران اتریشی علاقمند به سرمایه گذاری در ایران هستند و باید نیازهای اصفهان اعلام شودتا به نقطه ی مشترک دست یابیم.
آلفرد گوزن بائور افزود: در ابتدا می توان اقدامات مشترک خود را با صنایع و شرکت های کوچک در زمینه ی ساختمان سازی و نساجی آغاز نماییم و سپس در زمینه های توریستی توسعه ی دهیم.
وی با بیان اینکه کشور اتریش در صنعت توریسم بسیار پیشرفته است؛ افزود: مهمترین مورد این بخش کیفیت تورها می باشد و در این زمینه اتریش با دارا بودن اساتید زیادی در حوزه گردشگری می تواند همکاری های گسترده ای را با اصفهان داشته باشد.
صدر اعظم سابق اتریش افزود: اتریش می تواند در زمینه ی آموزش پرسنل، تبلیغات و بازاریانی گردشگری با اصفهان همکاری داشته باشد.


دیدگاه درباره این مطلب

فیلدهای با نماد * ضروری هستند

دیدگاه ها

  • دیدگاهی برای این مطلب وجود ندارد