بارگذاری
جستجو
Fa | En

دیدار وزیر امور خارجه اسپانیا با دکتر مهرعلیزاده استاندار اصفهان

3 اسفند 1396
0
بازدیدها: 439
دیدار وزیر امور خارجه اسپانیا با دکتر مهرعلیزاده استاندار اصفهان

ه گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، دکتر محسن مهرعلیزاده در مراسم ضیافت وزیر امور خارجه اسپانیا و هیئت همراه ایشان، اظهارداشت: اصفهان را نصف جهان گویند و با توجه به بافت فرهنگی و هنری و آثار تاریخی این شهر، مقامات کشورهای مختلف از سفر به اصفهان همواره استقبال می کنند.
محسن مهرعلیزاده با بیان اینکه باید این گونه سفرها تداوم یابد و در جهت توسعه ی مناسبات مورد استفاده قرار گیرد، افزود: ظرفیت های دوجانبه به گونه ای است که می تواند زمینه ساز ارتباطات بیشتر شود.
وی با بیان اینکه اسپانیا جایگاه چهارم را از نظر تعداد مسافران به ایران دارد؛ اظهارداشت: برقراری پرواز مستقیم بین اصفهان-مادرید قطعا باعث افزایش تعداد گردشگران خواهد شد و این امر می تواند در تبدیل مادرید به قطب دوم برای سفر گردشگران به اصفهان موثر باشد.
استاندار اصفهان افزایش تبادلات صنعتی را گامی مؤثر برای تعمیق مناسبات و افزایش ارتباطات دو کشور ایران و اسپانیا عنوان نمود و افزود: اصفهان با دارا بودن بیش از ۸ هزار واحد صنعتی اولین استان صنعتی کشور است و این موضوع می تواند در تبادلات صنعتی دو کشور موثر باشد.
آلفونسو داستیس نیز در این دیدار ضمن تسلیت حادثه ی سقوط هواپیمای مسافربری از طرف دولت و ملت اسپانیا، اصفهان را بهشت روی زمین نامید و تعهد نمود روابط اسپانیا-ایران و اصفهان از طریق این سفر افزایش یابد.
وزیر خارجه اسپانیا با تاکید بر اینکه مناسبات دوجانبه بویژه در بخش صنعت و گردشگری می تواند تعمیق یابد، اظهارداشت: نیروهای فعال در زمینه ی گردشگری و راهنمایان متبحر می توانند در افزایش این تعاملات موثر باشند.
، آلفونسو داستیس، ضمن تائید پیشنهاد استاندار مینی بر برقراری پرواز مستقیم بین مادرید- اصفهان، تاکید نمود: مادرید می تواند قطبی برای انتقال گردشگران آمریکای لاتین به اصفهان باشد و اینجانب موُکداً این موضوع را پیگیری می کنم.
گفتنی است وزیر امورخارجه اسپانیا در راس یک هئیت بلند پایه مرکب از سفیر این کشور در ایران و تنی چند از مقامات ارشد وزارت خارجه اسپانیا ظهر امروز وارد فرودگاه بین المللی شهید بهشتی شد و مورد استقبال مهندس کریمی، دستیار ویژه استاندار قرار گرفت و سپس از آثار تاریخی و میراثی مجموعه جهانی میدان امام (ره) و مجموعه فرهنگی تاریخی چهلستون بازدید کرد.


دیدگاه درباره این مطلب

فیلدهای با نماد * ضروری هستند

دیدگاه ها

  • دیدگاهی برای این مطلب وجود ندارد