بارگذاری
جستجو
Fa | En

دیدار استاندار اصفهان با آیت‌الله مظاهری

0
بازدیدها: 339
دیدار استاندار اصفهان با  آیت‌الله مظاهری

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، دکتر محسن مهرعلیزاده، استاندار اصفهان پس از حضور در گلستان شهدا و تجدید بیعت با شهیدان سرافراز و همچنین حضور در راهپیمایی روز ملی مبارزه با استکبار جهانی با حضور در بیت آیت الله مظاهری رییس حوزه علمیه اصفهان با ایشان دیدار و گفت‌وگو کرد.
حضرت آیت‌الله العظمی مظاهری در این دیدار با اشاره به موقعیّت ویژۀ فرهنگی و مذهبی استان اصفهان و شهرت مردم این استان به تدیّن و تقوا و نیز با یادآوری انتخاب اصفهان به‌عنوان پایتخت فرهنگ و تمدّن ایران اسلامی، ادارۀ این استان را متمایز خوانده و تأکید کردند: اصفهان دارالمؤمنین است و مردم آن از حیث دیانت و فرهنگ، امتیازات خاصّی دارند و از این جهت ادارۀ این استان پهناور نیز نیازمند عقلانیت، تدبیر و سعۀ صدر است.
حضرت آیت‌الله العظمی مظاهری در ادامۀ بیانات خود، با بیان برخی از مطالبات مردم استان اصفهان، این مطالبات را به حق و تلاش برای برآوردن این خواسته‌ها را ضروری برشمرده و اظهار داشتند: یکی از معضلات اساسی استان اصفهان، مسئلۀ آب از یک سو و آلودگی هوا از سوی دیگر است و علیرغم توجّهات و زحمات چند سال گذشته در این زمینه، همچنان مردم شریف استان اصفهان، از وضعیّت آب و هوا رنج می‌برند و حل این مشکلات نیازمند اتخاذ تدابیر اساسی و همفکری و همراهی همۀ دستگاه‌های مسئول است.
حضرت آیت‌الله العظمی مظاهری از مشکل اشتغال، به‌عنوان یکی دیگر از مسائل مهم در اصفهان نام برده و تصریح کردند: طبق آمارهای رسمی، معضل بیکاری در استان اصفهان قابل توجّه است و تعداد بیکاران این استان، با سطح فرهنگ و تمدّن آن، سازگاری ندارد. ایشان در این زمینه، یکی از عوامل مهمّ بیکاری جوانان را مشکلات اقتصادی واحدهای صنعتی دانسته و در این باره تأکید کردند: بسیاری از کارخانه‌های استان اصفهان در حالت تعطیل یا نیمه‌تعطیل قرار دارند و این مسئله، علاوه بر اینکه به معضلات اقتصادی کشور می‌افزاید، منجر به بیکاری جوانان شده که پیامدهای ناگوار اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی به دنبال خواهد داشت.
حضرت آیت‌الله العظمی مظاهری در بخش دیگری از بیانات خود، به مشکلات کشاورزی در استان اصفهان اشاره کرده و تأکید کردند: متأسّفانه با وجود موانعی که برای آب‌رسانی، خصوصاً در مناطق شرقی استان رخ داده، اکنون کشاورزی این استان با مشکلات فراوانی مواجه است و برخی از کشاورزان زحمت‌کش، اجباراً بیکار و خانه‌نشین شده‌اند.
حضرت آیت‌الله العظمی مظاهری، با تأکید بر اهمیّت و ضرورت حفظ یکپارچگی و اتّحاد کلمه در بین همۀ اقشار و گروه‌های مختلف، از مسئولان امور تا فعّالان سیاسی، خاطرنشان کردند: وحدت و همدلی در کنارِ اهتمام و فعّالیّت مضاعف همراه با برنامه و تدبیر، می‌تواند مشکلات موجود را مرتفع سازد.
حضرت آیت‌الله العظمی مظاهری در این دیدار از زحمات و خدمات اقای دکتر زرگرپور، استاندار سابق اصفهان قدردانی کرده و افزودند: آقای زرگرپور، در چهار سال گذشته، علاوه بر اینکه در جهت حلّ معضلات استان اصفهان، خصوصاً معضل آب و هوا زحمات فراوانی متحمّل شده و گام‌های مؤثّری برداشتند، با درایت و تدبیر، آرامش استان اصفهان را حفظ و مدیریت کردند و مانع بروز هرگونه تنش و بحران شدند و از این جهت و از جهات مختلفی لازم است از ایشان تشکّر و تکریم گردد.
استاندار اصفهان نیز در این دیدار اظهارداشت: دکتر روحانی در جلسه ی هیئت دولت ضمن بیان سجایای اخلاقی آیت الله مظاهری، قویاً خطاب به بنده توصیه کردند که مردم متدین اصفهان در مبارزات نقش بسیار داشتند و شان خدمت در این استان بالاست.
دکتر مهرعلیزاده با بیان اینکه رئیس جمهور بر حفظ وحدت در سلایق مختلف سیاسی و فکری تاکید داشتند؛ افزود: ایجاد روحیه ی وحدت ، نتیجه و سرعت کار را بیشتر خواهد کرد و من این مطلب را نصب العین قرار می دهم.
وی اظهارداشت: تلاش می کنم که در دوران خدمتم ، اصفهان حداقل چند قدم جلوتر از وضع موجود باشد و امیدوارم که با دعای خیر علمای استان، اقداماتی که انجام خواهیم داد روز به روز باعث افزایش انگیزه و باور دینی مردم شود.
مهرعلیزاده با اشاره به دوران استانداری خود در استان خراسان؛ اظهارداشت: با توجه به تجربیات گذشته قول می دهم که تمام توان خود را برای حل مشکلات استان در زمینه ی آب و بیکاری بکارگیرم.
استانداراصفهان با اشاره به خشکسالی و کاهش بارش در چند سال اخیر، افزود: مشکلات پیش آمده در این خصوص قابل حل خواهد بود و نیازمند سرمایه گذاری و هماهنگی ملی است و امیدوارم که با کمک خداوند و دعای علما و روحانیون استان بتوانیم این مسئله را حل کنیم و پرونده ی خوبی در پشتگاه خدا، حضرت ولی عصر، شما و مردم داشته باشیم.
گفتنی است در این دیدار معاونین استاندار و تعدادی از مسئولان استانداری اصفهان نیز حضور داشتند.


دیدگاه درباره این مطلب

فیلدهای با نماد * ضروری هستند

دیدگاه ها

  • دیدگاهی برای این مطلب وجود ندارد