بارگذاری
جستجو
Fa | En

تاکید مهرعلیزاده به فرمانداران: با تمام توان در جهت جذب سرمایه گذاری تلاش کنید

0
بازدیدها: 334
تاکید مهرعلیزاده به فرمانداران: با تمام توان در جهت جذب سرمایه گذاری تلاش کنید

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، دکتر محسن مهرعلیزاده در اولین گردهمایی فرمانداران استان با حضور ایشان اظهارداشت: مهمترین و حیاتی ترین مسئله ی اصفهان موضوع آب است و بسیاری از شهرستان های استان درگیر خشکسالی و کمبود آب هستند.

استاندار اصفهان با بیان اینکه کشور در منطقه ی خشک قرار گرفته است؛ افزود: اصفهان در منطقه ی کویری واقع شده است و بیش از ۳۰ درصد خاک استان در این منطقه می باشد و دیگر مناطق نیز اغلب خشک و با کاهش بارندگی در سال های اخیر روبرو بوده اند.

مهرعلیزاده با تاکید بر اینکه باید مدیریت کلان آب از سرچشمه زاینده رود تا تالاب گاوخونی صورت می گرفت، اظهارداشت: این مدیریت دچار اختلالات قانونی در سطح کلان شده که باعث عدم سازماندهی برداشت ها در این حوضه شده است.

استاندار اصفهان افزود: در حال حاضر استان شرایط مناسبی را در این خصوص ندارد و علیرغم تلاش های دکتر زرگرپور که از متخصصان آب کشور بشمار می روند مسئله ی آب به یک مشکل بحرانی در منطقه تبدیل شده است و رفع این مشکل تلاش بیشتر فرماندارن و مسئولان استان را می طلبد.

وی با بیان اینکه عمده ی مشکلات اصفهان، آب و مسائل زیست محیطی است، افزود: بخشی از مشکلات زیست محیطی ناشی از جانمایی نادرست برخی صنایع و تمرکز در این استان و شهر اصفهان است که زمینه ی خشکسالی و ایجاد گردوغبار را در منطقه فراهم کرده است.

محسن مهرعلیزاده موضوع اشتغال را یکی از مسائل جدی استان برشمرد و اظهارداشت: با وجود کارخانجات و امکانات صنعتی فعال در اصفهان و اینکه ذهن مردم در بیرون از اصفهان، این استان را استانی برخوردار تصور می کنند ولی نرخ بیکاری دراستان حداقل ۲ درصد بالاتر از میانگین کشوری است.

بخشی از نرخ بالای بیکاری در استان ناشی از بروکراسی اداری است

استاندار اصفهان با اشاره به نیروی انسانی فعال و کوشا در اصفهان، دانشگاه های ممتاز با تولیدات علمی خوب و امکانات سیاحتی و گردشگری و دیگر سرمایه ها و ظرفیت ها، افزود: با این شرایط بالابودن ۲ درصد نرخ بیکاری اصفهان از میانگین کشور مطلوب نیست و این امر به بالابودن بروکراسی اداری و کاغذبازی ها مرتبط است.

وی افزود: اگر این روند ادامه یابد استاندار، فرماندار و مدیران مسئول هستند چرا که مسئولان ایجاد کننده ی بروکراسی و توسعه دهنده ی آن هستند.

محسن مهرعلیزاده بر جذب سرمایه گذاری تاکید کرد و افزود: امکانات زیادی در اصفهان وجود دارد و اگر نمی توانیم این سرمایه ها را جذب کنیم به عملکرد مسئولان باز می گردد.

وی با بیان اینکه اغلب مسئولان همرزم شهدا و ایثارگرا ن بوده اند، افزود: اکنون که از آن قافله نورانی باز مانده ایم باید تلاش کنیم و با هدایت و جذب سرمایه گذاران، حامی و سرباز سرمایه گذار باشیم.

استاندار اصفهان با اشاره به ۳۸ سال سابقه ی فعالیت در بعد از انقلاب اسلامی؛ اظهارداشت: اگر در این مرحله از انقلاب سرمایه گذاران جذب نشوند و مدیران کم کاری کنند و سرمایه گذاری صورت نپذیرد آینده روشنی نخواهیم داشت.

مهرعلیزاده خاطر نشان کرد: دشمنان به دنبال این هستند که وضع اقتصادی کشور روز به روز ضعیف تر شود و اگر تدبیری اندیشیده نشودخدای ناکرده با مشکل مواجه خواهیم شد.

وی افزود: اگر به منابع داخلی استان و مردم و سرمایه گذاران بخش خصوصی اتکا نکنیم با مشکل مواجه خواهیم شد لذا یکی راه های اصلی این است که با سعه ی صدر و دید وسیع تر به مسائل نگاه کنیم و برآورد مناسبی از میزان سرمایه گذاران در شهرستان ها داشته باشیم.

محسن مهرعلیزاده خواستار برگزاری همایش جذب سرمایه گذاری در داخل شهرستان ها با حضور سرمایه گذاران و فعلان اقتصادی شهرستان و سرمایه گذاران دیگر استانها شد و افزود: بنا بر فرموده ی مقام معظم رهبری، اقتصاد مقاومتی- تولید و اشتغال نیازمند اقدامات عملیاتی یعنی عمل، تولید و اشتغال است و بایستی از مرحله حرف و شعار خارج شویم.

استاندار اصفهان اظهارداشت: از فرمانداران انتظار دارم که بر روی منابع داخلی شهرستان و سرمایه گذاران متمرکز شوند و در جذب سرمایه گذار تلاش کنند.

مهرعلیزاده افزود: باید تا یک هفته ی آینده ظرفیت های سرمایه گذاری و امکانات موجود در شهرستان ها احصاء و به استانداری اعلام گردد تا فهرست کاملی در اختیار داشته باشیم و بتوانیم برای دستیابی به اهداف برنامه ریزی نماییم.

مدیر ارشد استان اظهارداشت: مدیریت استان آماده ی تفویض اختیار در راستای کاهش بروکراسی اداری به فرمانداران می باشد.


دیدگاه درباره این مطلب

فیلدهای با نماد * ضروری هستند

دیدگاه ها

  • دیدگاهی برای این مطلب وجود ندارد