بارگذاری
جستجو
Fa | En

با حضور استاندار اصفهان عملیات اجرایی فرآیند تولید uf۴ در مجتمع ucf اصفهان آغاز شد

0
بازدیدها: 984
با حضور استاندار اصفهان عملیات اجرایی فرآیند تولید uf۴ در مجتمع ucf اصفهان آغاز شد
در راستای اجرای فرمان مقام معظم رهبری مبنی آمادگی های لازم در جهت غنی سازی به میزان ۱۹۰ هزار سو و دستور ریاست محترم جمهور، با حضور دکتر مهرعلیزاده استاندار اصفهان، معاونین سازمان انرژی اتمی و معاونین و تعدادی از مدیران ستادی استانداری، عملیات تولید UF۴ در سایت هسته ای UCF اصفهان آغاز گردید.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، دکتر محسن مهرعلیزاده در بازدید از شرکت سوخت رآکتورهای هسته ای اصفهان(UCF) اظهارداشت: کشور ایران در زمینه های مختلف از جمله دفاع مقدس، مسائل علمی، هسته ای و به رسمیت شناساندن حق مسلم ایرانیان در انرژی هسته ای و ... همواره افتخارآفرین بوده است.
استاندار اصفهان با بیان اینکه دشمنان خیالات خامی در خصوص ایران دارند، افزود: در ابتدای عمر انقلابی اسلامی که نظام جمهوری اسلامی نهال نوپایی بود نتوانستند در تضعیف یا سرنگونی نظام موفق شوند و امروز جمهوری اسلامی تبدیل به درخت تنومند و پرثمری شده است و مطمئنا در اهداف شوم خود موفق نخواهند بود.
محسن مهرعلیزاده با اشاره به از سرگیری تولید UF۶ در این مجموعه اظهارداشت: بسیار خوشحالم که با دستور رهبر معظم انقلاب و ریاست جمهوری، تولید ' UF۶ ' پس از حدود ۹ سال توقف بار دیگر در این مجموعه از سرگرفته شد. 
استاندار اصفهان با اشاره به اینکه اکنون برای رسیدن به تولید UF۶ در حد ظرفیت مورد نیاز در مراحل میانی هستیم اظهار امیدواری نمودکه در یک فاصله زمانی یک ماهه به تولید نهایی UF۶ در حد ظرفیت مورد نیاز سوخت راکتور اتمی بوشهر و سایر راکتورهای کشور دست یابیم. 
مهرعلیزاده افزود: خوشبختانه با تلاش دانشمندان هسته ای کشورمان مجموعه تولید سوخت هسته ای اصفهان دستاوردهای خوبی داشته و به خوبی توسعه یافته است و امیدواریم در سایه حمایت های ملت و فعالیت های دانشمندان هسته ای کشور و مجاهدت های مدیران، اهداف مردم عزیز کشورمان به خوبی محقق شود.
وی در ادامه به مشکلات این مجموعه از جمله کمبود آب اشاره کرد و اظهارداشت: جوانان این مجموعه از هیچ چیز، همه چیز ساختند و علیرغم میل و فهم دشمنان و حتی برخی کشورهای دیگر موفق شدند و ما موظف به همکاری با آنان هستیم.
استاندار اصفهان اظهارداشت: هیچ کاری نشدنی نیست و سایت اصفهان نمونه ی بارز خودباوری، خود اتکایی و خداباوری است و با توجه به اینکه تأمین امنیت کارکنان این مجموعه در ابعاد گوناگون بسیار مهم است مسائلی مانند جاده و نقاط حادثه خیز هم باید اصلاح گردد.
قائم مقام سازمان انرژی هسته ای نیز در این بازدید اظهارداشت: هیچکس باور نداشت که جوانان این مرز و بوم بتوانند این پروژه موفق را راه اندازی نمایند و تربیت نیروی انسانی قوی، خودباوری و توانمندی داخلی نقطه ی عطفی در پروژه های سازمان بود .

دیدگاه درباره این مطلب

فیلدهای با نماد * ضروری هستند

دیدگاه ها

  • دیدگاهی برای این مطلب وجود ندارد