بارگذاری
جستجو
Fa | En

اقدامات اخیر هیات وزیران به ویژه وزیر نیرو در راستای طرح سازگاری با کم آبی عالمانه و همراه با آینده نگری می باشد

0
بازدیدها: 353
اقدامات اخیر هیات وزیران به ویژه وزیر نیرو در راستای طرح سازگاری با کم آبی عالمانه و همراه با آینده نگری می باشد

ه گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان ؛ دکتر مهرعلیزاده استاندار اصفهان در حاشیه آیین تکریم و معارفه فرماندار شهرضا در گفتگو با واحد مرکزی خبر با اشاره به اینکه مسائل آب استان اصفهان خوشبختانه در یک مسیر حل شدنی قرار گرفته است ، اظهار داشت: وزارت نیرو در سطح ملی با مصوبه ای که در تاریخ ۰۶/۱۲/۹۶ از دولت گرفت ، کارگروه ملی سازگاری با آب را تشکیل داد و اولین جلسه آن در ۱۳/۱۲/۹۶ برگزار گردید. 
استاندار اصفهان در ادامه افزود: طرح استان اصفهان به عنوان اولین استانی که موفق به تنظیم برنامه ی سازگاری با آب شده بود در جلسه سیزدهم اسفند ماه بررسی شد و تمامی پیشنهادات استان در کارگروه ملی به تصویب رسید. 
دکتر مهرعلیزاده در تشریح مطلب فوق ، اظهار داشت: البته از دو یا سه ماه پیش ، این برنامه در استان تنظیم شده بود ولی موضوع با طرح وزارت نیرو به موازات هم پیش رفت و در جلسه سیزدهم اسفند ماه با طرح وزارت نیرو تلاقی پیدا کرد.
وی تأکید نمود: هدف وزارت نیرو به خوبی پیش رفت و شخص وزیر محترم در این کار با دقت و عالمانه و با آینده نگری خوب این طرح را پیش برد و خوشبختانه در این مسیر ریاست محترم جمهور با تأکید فراوان حمایت ویژه نمودند که نوید بخش اجرای موفق آن خواهد بود.
مدیر ارشد استان در توضیح طرح سازگاری با کم آبی افزود: بر اساس این طرح صنعت به کمک احیای کشاورزی و احیای وضعیت استفاده بهینه از آب شرب ، بخش صنعت و محیط زیست می آید و در مناطقی که صدمات زیادی در اثر کم آبی به کشاورزان وارد شده است کمکهای حمایتی نیز صورت می پذیرد.
استاندار اصفهان به مشکلات کشاورزان شرق اصفهان نیز اشاره کرد و افزود: کمک های نقدی برای حمایت از کشاورزان آماده شده و قرار است که با همکاری نماینده ی صنف کشاورزان، بخشداران مناطق ، ائمه جمعه و شوراهای بخش ، لیستی تدوین گردد که این کمک های نقدی برای رفع مشکلات آسیب دیدگان از کم آبی پرداخت خواهد شد.
استاندار اصفهان در ادامه در پاسخ به سئوال خبرنگار صدا و سیما در خصوص تغییرات فرمانداران عنوان نمود: اینکه در یک زمانبندی مشخصی همه ی فرماندارن تغییر کنند مد نظر مدیریت استان نیست چرا که ملاک ما تغییر نیست بلکه این است که چقدر فرمانداران پاسخگوی مطالبات مردم هستند و براساس برنامه های دولت تدبیر و امید حرکت می کنند.
استاندار اصفهان با بیان اینکه توانمندی فرمانداران و اینکه چقدر می توانند از پتانسیل های مردم و بخش خصوصی و منطقه ی مورد نظر به بهترین نحو ممکن استفاده کنند، از ملاک های دیگر بشمار می رود، افزود: قدرت تعامل و درک مطالبات مردم و همراهی با نظام و سیاست های دولت نیز از ملاک های اساسی بشمار می رود. 
محسن مهرعلیزاده با بیان اینکه بر همین مبنا ارزیابی ها صورت خواهد گرفت، تصریح کرد: اگر فرمانداری دارای این ویژگی ها باشد تقویت خواهد شد و در غیر این صورت تغییر خواهد کرد.
مهرعلیزاده افزود: با توجه به دوره ی کاری محدود دولت و مدیریت استان ، در اسرع وقت شناخت کاری را از فرمانداران پیدا خواهیم کرد و در سه ماه اول سال شاهد تغییرات خواهیم بود و سپس تغییرات تثبیت خواهد شد.
وی به وجود مدارس کانکسی در استان نیز اشاره کرد و افزود: گزارشاتی در خصوص موقعیت و تعداد مدارس کانکسی ارسال شده است که در برخی از موارد توجیهات منطقی مشاهده می شد چرا که در برخی روستاهای بسیار کوچک ، جمعیت کافی برای ساخت مدرسه وجود ندارد و روالی برای افزایش جمعیت نیز نمی باشد و در این زمان کانکس توجیه پذیر خواهد بود.
استانداراصفهان افزود: در مناطقی که این محدودیت وجود ندارد حداکثر تا شهریور سال آینده شاهد مدارس کانکسی به این مفهوم که می توانست ساختمان ساخته شود و این امر صورت نگرفته ، نخواهیم بود.

 


دیدگاه درباره این مطلب

فیلدهای با نماد * ضروری هستند

دیدگاه ها

  • دیدگاهی برای این مطلب وجود ندارد