بارگذاری
جستجو
Fa | En

استاندار اصفهان در پیامی ۲۵ آبان، روز حماسه و ایثار مردم اصفهان را گرامی داشت

25 آبان 1396
0
بازدیدها: 389
استاندار اصفهان در پیامی ۲۵ آبان، روز حماسه و ایثار مردم اصفهان را گرامی داشت
دکتر مهرعلیزاده در پیامی ۲۵آبان روز حماسه و ایثار مردم اصفهان را گرامی داشت و اظهارداشت: تاریخ شکوهمند و پرافتخار این خطه همواره با پیشتازی ها و پیشگامی های مردم شریف این استان در دفاع از ایران اسلامی رقم خورده است.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان؛ متن پیام دکتر مهرعلیزاده به مناسبت ۲۵ آبان بدین شرح می باشد: 
۲۵آبان ماه ۱۳۶۱، اصفهان میزبان ۳۷۰ نفر از مردان بهشتی فدایی راه سرخ سیدالشهدا بود و پیکرهای گلگون شهدای عملیات محرم بر دستان خیل عظیمی از مردان و زنان ایثارگر و شهیدپرور اصفهان تشییع گردید و برگ زرین دیگری از مبارزات، مقاومت و ایثارگری مردم این استان را با عنوان روز حماسه و ایثار اصفهان در تاریخ ماندگار نمود. 
در این روز روحیه ی بالا و وصف ناشدنی مردم و پدران و مادران شهدا بگونه ای بود که بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی ، حضرت امام خمینی(ره) را هم به تحسین واداشت تا آنجا که فرمودند:"شما در کجای دنیا می توانید جایی را مثل استان اصفهان پیدا کنید؟همین چند روز پیش فقط در شهر اصفهان حدود ۳۷۰ نفر را تشییع کردند". رهبر معظم انقلاب نیز این روز را شناسنامه ی مردم مومن و غیرتمند این استان دانستند و فرمودند:"در یک روز ۳۷۰شهید را تشییع کردند.خم به ابرو نیاوردند. همان روز اعزام به جبهه داشتند.پشتیبانی داشتند و ننشستند و حرکت کردند". 
تاریخ شکوهمند و پرافتخار این خطه همواره با پیشتازی ها و پیشگامی های مردم شریف این استان در دفاع از ایران اسلامی رقم خورده است و مردم متدین و انقلابی اصفهان در دفاع از دین خدا آنچنان صبر و مقاومت نشان دادند که رشادت و استقامت یاران سیدالشهدا را در خاطر جهانیان تجدید کرد. 
اینجانب ضمن ادای احترام به ۲۳ هزار شهید سرافراز و ۴۵ هزار جانباز دلاور استان اصفهان و تمامی خانواده های صبور شهیدان، جانبازان، آزادگان و ایثارگران، روز حماسه و ایثار اصفهان را گرامی می دارم و امیدوارم که راه پرافتخار شهداء تا رسیدن به آرمان های بلند رهبر کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) تحت زعامت رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) ادامه یابد و ما نیز به عنوان خدمتگزاران این مردم مقاوم و سرافراز بتوانیم با تلاش مجدانه و خدمت بدون منت در مسیر سربلندی ملت قهرمان ایران بویژه مردم شریف استان گام برداریم.

دیدگاه درباره این مطلب

فیلدهای با نماد * ضروری هستند

دیدگاه ها

  • دیدگاهی برای این مطلب وجود ندارد