بارگذاری
جستجو
Fa | En

استاندار اصفهان در اجتماع پرشور مردم و کشاورزان سختکوش شهرستان فلاورجان: اجازه نخواهیم داد هیچکس با بی قانونی حتی یک قطره آب از استان خارج کند

1
بازدیدها: 354
استاندار اصفهان در اجتماع پرشور مردم و کشاورزان سختکوش شهرستان فلاورجان: اجازه نخواهیم داد هیچکس با بی قانونی حتی یک قطره آب از استان خارج کند
دکتر محسن مهرعلیزاده اظهارداشت: اجازه نخواهیم داد هیچکس با بی قانونی حتی یک قطره آب از استان خارج کند و با جدیت با این موضوع برخورد خواهیم کرد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، دکتر محسن مهرعلیزاده در اجتماع پرشور مردم و کشاورزان سختکوش شهرستان فلاورجان، اظهارداشت: مهمترین مسأله استان اصفهان آب و کشاورزی که در برنامه های محول از سوی دولت نیز به آن اشاره شده است و از زمانی که توسط وزارت کشور به عنوان استاندار اصفهان انتخاب شدم تلاش کردم که با برنامه‌ریزی متفاوت این مشکل را برطرف نماییم تا در استان اصفهان مشکلی از لحاظ آبی نداشته باشیم.
استانداراصفهان با تاکید بر اینکه استان اصفهان نیازمند آب است و باید از برداشت های بی رویه نیز بطورجدی جلوگیری شود، تصریح کرد: هرگونه برداشت باید براساس مصوبه ۹ ماده ای مدیریت منابع آب حوضه زاینده رود و طبق قانون باشد و با تدبیر می توان از همین روزهای آغازین سال شرایط ناگوار خشکسالی را پشت سرگذاشت.
محسن مهرعلیزاده با اشاره به اینکه اجازه نخواهیم داد هیچکس با بی قانونی حتی یک قطره آب از استان خارج کند، افزود: آب مسأله اصلی زندگی مردم است و با جدیت با برداشت های غیرقانونی برخورد خواهم کرد.
مهرعلیزاده با تاکید بر لزوم حفظ باغات در استان اصفهان اظهارداشت: پس از آب آشامیدنی، آبیاری باغ ها و حفظ درختان در اولویت قرار دارد و سپاه، ارتش، شهرداری و دیگر ارگان ها مکلفند که به صورت جدی در طرح آبیاری باغ ها بوسیله تانکر برای جلوگیری از خشک شدن درختان و حفظ و آبیاری باغ ها مشارکت داشته باشند.
محسن مهرعلیزاده خاطر نشان کرد: کمک به کشاورزان و حفظ درختان صدقه نیست چرا که در مواقع بحرانی و حوادث غیرمترقبه از جمله زلزله همه مکلف می شوند که به زیان دیدگان یاری رسانند، بنابراین در زمان خشکسالی نیز کمک به آسیب دیدگان ضروی و انسانی است.
مهرعلیزاده با اشاره به اینکه اینگونه برنامه ها باید از دو دهه قبل در دستور کار قرار می گرفت، اظهارداشت: منابع آب استان امسال به یک سوم سال های قبل رسیده است و یک سال بحرانی را در پیش داریم و باید طرح های سازگاری با کم آبی و خشکسالی برای همه بخش های از جمله صنعت، شرب و کشاورزی تبیین و اجرا شود.
استانداراصفهان با اشاره به اینکه در طرح سازگاری با کم آبی صنعت به کمک بخش کشاورزی خواهد آمد، افزود: استان اصفهان صنعتی ترین استان کشور به شمار می رود و صنایع پرآب بر استان از جمله فولاد مبارکه و ذوب آهن نیز با حدود ۳۵ هزار نیروی کار مستقیم و افزون بر ۱۰۰هزار نفر نیروی کار غیر مستقیم از جمله مراکز صنعتی مهم در کشور محسوب می شود که اما امسال بدلیل شرایط خشکسالی باید به کمک بخش شرب و کشاورزی بیاید.
حجت الاسلام والمسلمین سید ناصر موسوی لارگانی، رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان نیز با اشاره به اینکه۹۰ درصد از مردم قهدریجان، ۷۰ درصد مردم فلاورجان و بخش اعظم مردم سایر بخش های غرب اصفهان به کشاورزی و باغداری مشغول هستند، افزود: خشکسالی های اخیر مشکلات زیادی را برای آنها ایجاد کرده بطوری که خشکی مزارع و زمین های کشاورزی می تواند تا حدودی جبران شود اما چنانچه باغ و درختان خشک شود جبران آن غیرممکن خواهد بود.
همچنین نماینده مردم شهرستان فلاورجان در مجلس شورای اسلامی، امام جمعه شهرستان و نماینده کشاورزان منطقه، از اقدامات مثبت استاندار اصفهان در خصوص حل مشکلات آب استان صمیمانه تقدیر و تشکر نمودند.
گفتنی است استاندار اصفهان، معاونین و رئیس مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و تعدادی از مدیران ذیربط در بدو ورود به شهرستان فلاورجان با حضور در گلستان شهدای فلاورجان به مقام شامخ شهیدان سرافراز ادای احترام نمودند.

دیدگاه درباره این مطلب

فیلدهای با نماد * ضروری هستند

دیدگاه ها

  • دیدگاهی برای این مطلب وجود ندارد