Loading
Search
Fa | En

مهرعلیزاده:باید بروکراسی اداری به حداقل و روحیه ی خدمت رسانی به حداکثر برسد

0
Views: 420
مهرعلیزاده:باید بروکراسی اداری به حداقل و روحیه ی خدمت رسانی به حداکثر برسد
استاندار اصفهان در دیدار اعضای هئیت نمایندگان اتاق بازرگانی، صنعت، معدن و کشاورزی استان اصفهان : باید بروکراسی اداری به حداقل و روحیه ی خدمت رسانی به حداکثر برسد / برگزاری جلسه ی معارفه در اتاق بازرگانی ، پیام روشنی داشت
دکتر مهر علیزاده اظهارداشت: باید بروکراسی اداری را به حداقل و روحیه ی خدمت رسانی را به حداکثر برسانیم و با اتکا به توانمندی های داخل و تقویت سرمایه گذاری خارجی در راستای حل مشکلات و توسعه ی استان قدم برداریم .
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، دکتر محسن مهر علیزاده در دیدار اعضای هئیت نمایندگان اتاق بازرگانی، صنعت، معدن و کشاورزی استان اصفهان با ایشان اظهارداشت: اصفهان در ابعاد مختلف، استانی کامل با مردمانی با فرهنگ، متدین، آگاه و هنرمند است.
استاندار اصفهان اظهارداشت: اینجانب با حدود ۴ دهه کار اجرایی امیدوارم بتوانم خدمتگزار خوبی برای اصفهان باشم و در این راستا توقعات و انتظارات مدیران؛ بار مسئولیت من را سنگین تر می کند.
مهر علیزاده افزود: برگزاری جلسه ی معارفه ی استاندار در اتاق بازرگانی پیام روشنی داشت و انتظار دارم که در ابعاد اقتصادی کارهای بیشتری صورت گیرد.
وی با بیان اینکه مشکلات اصفهان بیشتر از آن چیزی است که در اذهان وجود دارد، تصریح کرد: نرخ بیکاری این استان ۲ درصد بالاتر از متوسط کشور است و بسیاری از صنایع بزرگ اصفهان که در کشور از گذشته معروف بوده اند با مشکلاتی مواجه شده و یا زاینده رود به عنوان ستون فقرات این استان با خشکی روبروست.
محسن مهر علیزاده افزود: با وجود این مشکلات باید بسیار کار کرد و با اجرای طرح های جدید به موفقیت دست یافت.
استاندار اصفهان تاکید نمود: اصفهان همانگونه که در اکثر حوزه ها پیشتاز و پیشگام بوده است، بایستی در توسعه و رشد اقتصادی و سرمایه گذاری هم الگو و نمونه باشد.
وی افزود: کشور در موقعیتی قرار گرفته است که باید از اقتصاد وابسته به نفت به اقتصاد مبتنی بر توانمندی های مردم و بخش خصوصی تغییر رویه دهیم و با توجه به ادامه ی دشمنی ها و برخی تحریم ها ، لازم است که این روند شتاب بیشتری بگیرد.
مهر علیزاده یادآور شد: باید دست بخش خصوصی را باز بگذاریم و حمایت واقعی از آن داشته باشیم چرا که بیشترین بودجه ی دولت به فعالیت های جاری اختصاص می یابد و سهم فعالیت های عمرانی اندک است.
اصفهان ، بهترین پایلوت و اصلی ترین منطقه برای تحقق اقتصاد مقاومتی است
استاندار اصفهان تاکید کرد: باید بروکراسی اداری را به حداقل و روحیه ی خدمت رسانی را به حداکثر برسانیم و بدون چشم دوختن به خارج، و با اتکا به توانمندی های داخل، در راستای حل مشکلات و توسعه ی استان قدم برداریم ولی در این مسیر باید سرمایه گذاری خارجی را هم تقویت و تشویق کنیم.
وی با بیان اینکه در استان اصفهان زیرساخت ها از جمله امنیت سرمایه گذاری و تلاش مردم و همت مدیران و ... فراهم است، افزود: اصفهان بهترین پایلوت و اصلی ترین منطقه در کشور برای تحقق اقتصاد مقاومتی است و باید بالاتر از آنچه هستیم فکر کنیم و بر روی سرمایه گذاری خارجی و داخلی بسیار تلاش نماییم.
محسن مهر علیزاده با تاکید بر اینکه باید در بخش ساخت صنعتی مسکن و هتل های بزرگ با ابعاد بین الملل فعالیت کنیم، افزود: بازاریابی توریسم، تکمیل قطار سریع السیر اصفهان – تهران و حل مشکل آب از اولویت های اول استان بشمار می رود.
استاندار اصفهان در پایان اظهارداشت: مدیریت ارشد استان به فضل خداوند و بکارگیری نیروهای خوب و با رویکرد سرمایه گذاری و به حداقل رساندن بروکراسی و ایجاد واقعی پنجره ی واحد سرمایه گذاری ، راه را برای عملیات باز می کند و اتاق بازرگانی نیز باید طرح، ایده و فکر جدید و سرمایه گذار داخلی و خارجی را فعال نماید.
رئیس اتاق بازرگانی استان نیز در این دیدار ضمن خرسندی از حضور دکتر مهرعلیزاده بعنوان یک چهره ی ملی در سمت استاندار اصفهان، اظهارداشت: اتاق بازرگانی براساس نامه ی مدیر کل بحران، مسئولیت جمع آوری کمک های مردمی برای حادثه دیدگان غرب کشور را بر عهده گرفته و آماده ی هرگونه کمک در این زمینه است.
سهل آبادی در ادامه به بیان ظرفیت ها و پتانسیل های اتاق بازرگانی پرداخت و افزود: ۱۰ کمیسیون در اتاق فعالیت می کنند و به هرشکل ممکن آماده ی هرگونه همکاری با مدیریت ارشد استان هستند و می توانند در کارگروه های تخصصی مشارکت داشته باشند.
رئیس اتاق بازرگانی استان با بیان اینکه اتاق بازرگانی در تاسیس کارگو ترمینال مشارکت خوبی داشته است، افزود: این اتاق در کریدور علم و فناوری استان سهم بزرگی دارد و ۳۴ درصد از شرکت نمایشگاه های استان را نیز خریداری نموده و در بحث برند اصفهان نیز مشارکت کامل داشته و به نتایج خوبی نیز دست یافته است.
وی با بیان اینکه اتاق بازرگانی در میزبانی هیئت های خارجی بویژه هیأت های اقتصادی موفق بوده است، اظهارداشت: اتاق بازرگانی اصفهان جزو ۴ اتاق برتر دنیا شناخته شده است و بسیاری از مسائل و معضلات کشور، توسط اتاق بازرگانی اصفهان احصا و حل شده است.
رئیس اتاق بازرگانی استان سیاست زدگی در اصفهان را یکی از عوامل اصلی عدم رشد سرمایه گذاری در استان خواند.

Leave your comments

All fields with an * are required

Comments

  • No comments found